Aktuality

Největší frýdeckomístecký festival začíná

Největší frýdeckomístecký festival začíná

Už dnes (středa 20. června) vypukne jedinečný frýdeckomístecký festival Sweetsen fest - Frýdek-Místek sobě!Nenech si ujít přehlídku toho nejlepšího z frýdeckomístecké hudební scény spolu s "andělským" triem - Mirai, David Stypka & Bandjeez a Marian Friedl & Beránci a vlci v jedinečném prostředí přehrady Olešná! Na Olešnou vás převezou retro autobusy, které budou vyjíždět ze tří směrů od 15 do 19 hodin: zastávky Poliklinika, vlakové nádraží a Zámecké náměstí. Jako jízdné můžete přispět místním humanitárním organizacím ADRA Frýdek-Místek, Charita Frýdek-Místek a Podané ruce. Program slavnostního zahájení festivalu: 14:00 – 19:00 bohatý doprovodný program a atrakce pro děti i celou rodinu 18:00 – 22:30 Big BLAST! Band a frýdecko-místečtí hosté Andělské trio: Mirai, Marian Friedl & Beránci a vlci, David Stypka & Bandjeez Dále vystoupí: René Souček, Martin Chodúr, Hana Kopřivová, Behind the Door, Šuba Duba band, Milan Michna, Plyš, Milan Cyrus, studenti Základní umělecké školy Frýdek-Místek a další…  23.00 – 1:00 Electroswing afterparty: DJs Troz Savoy & Mr. Harwey Miller   Těšit se můžete na největší scénu v historii festivalu, program na pláži i na vodní hladině, vyhlídkové lety vrtulníkem. Festival pokračuje i v další dny na různých místech Frýdku-Místku. Program najdeš ZDE.  
více informací
Veřejná výzva v rámci mikroprojektu „Kampaň Visitfm“

Veřejná výzva v rámci mikroprojektu „Kampaň Visitfm“

Turistické informační centrum Frýdek-Místek, p. o. hledá zájemce o spolupráci v rámci připravovaného projektu s názvem „Kampaň Visitfm“ Realizátor chce představit město Frýdek-Místek polským návštěvníkům a to prostřednictvím jedinečných zážitků ve Frýdku-Místku formou produktu, který nabízí církevní, poznávací turistiku a také gastro nabídku. Cílem je zvýšit povědomí o městě a jeho blízkém okolí. Přihlásit se mohou provozovatelé a majitelé subjektů s nabídkou gastro výrobků a specialit, kteří splňují tyto kritéria:• Nabídka specialit s tradiční recepturou• Výroba ve Frýdku-Místku a blízkém okolí• Pořádání pravidelných exkurzí pro veřejnost• Možnost parkování pro osobní automobily i autobusy v blízkosti provozovny• Zapojení do regionální návštěvnické karty BeskydyCard   Bližší informace včetně podmínek zapojení do projektu poskytne: Nikola Laníková, DiS., lanikova.nikola@beskydy-info.cz, platnost výzvy od 18. 6. 2018 – 2. 7. 2018       Mikroprojekt „Kampaň Visitfm“ CZ.11.2.45/0.0./0.0/16_011/0001467 je financován z EFRR prostřednictvím Fondu mikroprojektů Euroregionu Beskydy Interreg V-A Česká republika - Polsko
více informací
Nová sezóna v autokempu Olešná brzy začíná

Nová sezóna v autokempu Olešná brzy začíná

Nová sezóna začíná už i v autokempu Olešná. Areál bude znovu zprovozněn a otevřen pro veřejnost od 25. června 2018. Autokemp, který je během noci hlídán bezpečnostní službou, nabízí ve svém okolí návštěvníkům cyklostezku vhodnou i pro in-line bruslení, aquapark či volejbalové hřiště. Přehrada se pak dá využít k mnoha vodním sportům. Návštěvníci se mohou těšit na řadu novinek, které pro ně autokemp přichystal. Mezi ně patří například přístavba dvou sprch a toalet pro ženy, nová kuchyňka a taky nově vytvořená jídelna. Jednou z dalších novinek je i postřik proti klíšťatům, který hosté určitě v tomto období, kdy je klíšťat všude mnoho, ocení. Pro více informací o areálu, jeho službách a akcích navštivte stránku autokempu ZDE.
více informací
Přijďte navštívit chrámy Frýdku-Místku

Přijďte navštívit chrámy Frýdku-Místku

Projekt Otevřené chrámy, který se minulým rokem těšil velké návštěvnosti a zájmu, pokračuje i tento rok. Během projektu, který probíhá od 1. května do konce října 2018, se otevře dohromady 33 kostelů, bazilik, věží i katedrál. Během tohoto období budou mít návštěvníci možnost zavítat do těchto vybraných památek kromě bohoslužeb i ve všední dny, kde jim bude zajištěna průvodcovská služba. Ve Frýdku-Místku můžete navštívit tyto kostely: Frýdek-Místek, část Frýdek, Kostel sv. Jana Křtitele (otevřena pouze věž) Frýdek-Místek, část Místek, Kostel sv. Jana a Pavla Nejvýznamnější otevřenou stavbou ovšem bude frýdecká Bazilika minor Navštívení Panny Marie, která se stala tento rok národní památkou. Jedná se i o jeden z nejnavštěvovanějších kostelů. Baziliku si můžete přijít prohlédnout každý den kromě pondělí. V okolí Frýdku-Místku pak můžete navštívit i tyto kostely: Hukvaldy, Kostel sv. MaxmiliánaBystřice, Kostel Povýšení sv. KřížeSedliště, Kostel Všech svatých v SedlištíchKunčice pod Ondřejníkem, Kostel sv. ProkopaPrašivá (obec Vyšní Lhoty), Kostel sv. Antonína Paduánského Vstup i průvodci v kostelích jsou zdarma, seznam všech staveb a jejich přesné otevírací doby můžete najít ZDE.  
více informací
Den s IZS bude plný akce a napětí

Den s IZS bude plný akce a napětí

Přijďte se v sobotu 9. června na frýdecké Zámecké náměstí podívat, jak pracují složky Integrovaného záchranného systému. V čase od 9.00 do 13.00 hodin se můžete těšit na dynamické ukázky záchranářských prací, které budou plné akce a napětí. Díky akci vám tak členové IZS zábavným způsobem ukáží, jak se v terénu poskytuje první pomoc při záchranných nebo likvidačních pracích. Jejich práce musí být sehraná, aby při různých mimořádných událostech nebo dopravních nehodách zachránili lidské životy, ochránili majetek a minimalizovali škody při živelných pohromách. Celé dopoledne je určeno nejen dětem, ale i dospělým. Setkáte se zde s hasiči, záchranáři, policisty, strážníky a členy horské služby. Připraveny budou také dynamické ukázky, kdy při jedné z nich uvidíte vyproštění osob z havarovaného hořícího vozidla. Připraven bude také doprovodný program, který zajistí taneční skupina Dancepoint a Funky Beat či Středisko volného času Klíč.Upozornění: Zámecké náměstí bude po celou dobu akce uzavřeno. Autobusová zastávka „Zámecké náměstí“ bude v době od 6.00 do 15.00 hodin zrušena a nahrazena zastávkou „Revoluční“. Akci pořádá Statutární město Frýdek≈Místek.
více informací
Frýdek≈Místek bude hostit evropský baseballový pohár

Frýdek≈Místek bude hostit evropský baseballový pohár

Frýdek≈Místek bude hostit evropský baseballový pohár. Nenechte si ujít jedinečnou příležitost seznámit se s baseballem v podání těch nejlepších v Evropě. Na frýdeckomísteckém baseballovém hřišti se utkají špičkové evropské týmy z Francie, Belgie, Švýcarska, Německa, Chorvatska či Ukrajiny. Hraje se od úterý 5. června do soboty 9. června 2018. Začátky utkání jsou vždy od 16.00 hodin, vyjma soboty, v tento den začíná turnaj již ve 14.00 hodin.  
více informací
Přijď rozhodnout, které pivo je lepší!

Přijď rozhodnout, které pivo je lepší!

FRÝDEČÁK, NEBO MÍSTEČÁK? Dva pětičlenné týmy s místními sládky z Pivovárek Morava uvařili vlastní pivo. Přijď v neděli 3. června v 11.00 hodin na místecké náměstí rozhodnout, které je lepší. První ochutnáš, jaké pivo pro Frýdek a Místek uvařili.Pokud to nestihneš, vyzkoušíš i na akci Frýdek-Místek plný chutí a X. Beskydské rekordy v sobotu 18. sprna! Celý průběh vaření můžeš sledovat na: https://www.naspivovar.cz/
více informací
Nalaď se na festivalovou sezónu

Nalaď se na festivalovou sezónu

Nezapomeň být 6. června na náměstí Svobody v Místku! Bude tam na tebe čekat FM City Fest meeting point! Nasaješ skvělou festivalovou atmosféru s předstihem, k mání bude pivo, drinky, bude hrát hudba a hlavně bude pohoda. Seznámíš se s ambasadory a celým pořadatelským týmem FM City Festu a pokud tě nalákají tak, že 14. července nechceš přijít o největší festivalovou událost ve Frýdku-Místku, tak si i tady můžeš zakoupit vstupenky.
více informací
Nechte se zasvětit do tajů fotografie

Nechte se zasvětit do tajů fotografie

Nenechte si ujít další kurzy fotografování. Turistické informační centrum Frýdek-Místek ve spolupráci s fotografem Josefem Plačkem vás i letos zasvětí do tajů fotografování. Minikurz Frýdek-Místek objektivem a Beskydy objektivem je ideální příležitostí pro všechny, kteří touží svým fotoaparátem co nejlépe zachytit nádherná zákoutí Frýdku-Místku a přírodu Beskyd a přitom dostat užitečné rady od zkušeného fotografa. Čtyřhodinového kurzu se mohou zúčastnit jak dospělí, tak i malí fotografové v doprovodu rodiče. Cena kurzu je 200,-Kč, přičemž je nutné se zaregistrovat předem na pobočkách Turistického informačního centra v Místku na náměstí Svobody nebo ve Frýdlantu nad Ostravicí na ulici Hlavní. Uzávěrka přihlášek je vždy 3 dny před samotným konáním akce. A kde se na fotokurzy můžete vydat?  2. 6. 2018 – Frýdek≈Místek objektivem, sraz na Zámeckém náměstí ve Frýdku v 9.00 hodin  9. 6. 2018 – Beskydy objektivem, sraz před RC Rosnička v Malenovicích v 9.00 hodin  8. 9. 2018 – Frýdek≈Místek objektivem, sraz na Zámeckém náměstí ve Frýdku v 9.00 hodin15. 9. 2018 – Beskydy objektivem, sraz před RC Rosnička v Malenovicích v 9.00 hodin  
více informací
Frýdek≈Místek zahajuje tento víkend letní sezónu

Frýdek≈Místek zahajuje tento víkend letní sezónu

K přicházejícímu létu a stoupajícím teplotám neodmyslitelně patří voda. Proto se obyvatelé Frýdku-Místku a okolí mohou těšit na novou sezónu v aquaparku Olešná. Pokud počasí dovolí, letní aquapark se otevře již tuto sobotu 26. května 2018. Jelikož teplota vody bude ze začátku sezóny o něco nižší než obvykle, je pro návštěvníky, kteří do aquaparku v období od 26. května do 1. června 2018 zavítají, připravena sleva 50% ze vstupného. Letošní sezóna se ponese v mottu: "SPOXy léto aneb proužkované prázdniny se SPOXem." Pro více informací o programu a plánech na prázdniny můžete sledovat stránky aquaparku Olešná na http://aquapark-olesna.cz/.
více informací
Běh mezi náměstími letos obohatí souboj o lepší pivo

Běh mezi náměstími letos obohatí souboj o lepší pivo

Neděle 3. června bude ve Frýdku-Místku patřit běhu. Tradiční Běh mezi náměstími prověří opět desítky běžců. Hlavní závod odstartuje v 11 hodin z místeckého náměstí Svobody, kterému budou předcházet závody pro děti a mládež.Přihlášky do závodu se podávají na místě závodu nejpozději 20 minut před startem dané kategorie. Akce není určena nejen výkonnostním běžcům, do závodu se může zapojit i široká veřejnost, od předškolních dětí až po seniory.Trasa povede letos z důvodu opravy silnic z náměstí Svobody a poběží se po ulici J. V. Sládka na ulici U Staré pošty, dále po 8. pěším pluku a Pivovarské na Antonínovo náměstí a Starou cestou zpět na náměstí. Hlavní závod bude mít 6 okruhů.V každé kategorii budou vyhlášeni vítězové, pro které budou připraveny věcné ceny. V rámci akce budete moci také jako první ochutnat pivo, které sládkové z Pivovárku Morava uvařili přímo pro Frýdek-Místek, a rozhodnout, které pivo je lepší. Frýdečák nebo Místečák? Rozhodněte právě vy. Celý průběh vaření můžete sledovat na https://www.naspivovar.cz/  
více informací
Železárny ve Frýdlantu nad Ostravicí slaví 400 let. Vydejte se po jejich stopách

Železárny ve Frýdlantu nad Ostravicí slaví 400 let. Vydejte se po jejich stopách

Frýdlant nad Ostravicí se tuto sobotu 26. května představí jako město s bohatou průmyslovou historií. Den s průvodcem, který znají nejen obyvatelé Frýdku-Místku a jeho návštěvníci, se i v tomto roce vydává do tohoto podhorského města. Frýdlant nad Ostravicí je svou rozlohou i počtem obyvatel městem malým. Přesto hrál v minulosti regionu významnou roli. Vliv na to měly především železárny, které zde vznikly před 400 lety a město Frýdlant nad Ostravicí tak toto jubileum oslaví o týden později 2. června. S historikem Petrem Juřákem se účastníci vydají už o tomto víkendu po stopách nejen tohoto odvětví, ale také po stopách smaltérství, které město také proslavilo a dnes je známo především právě jako centrum uměleckého smaltu. „S průvodcem účastníci navštíví galerii v Kulturním centru, kde až do srpna probíhá tematická „Výstava litiny a smaltu“ Dále si prohlédnou smaltovaná svítidla v parčíku, litinové kříže ve městě, litinové sloupy v Domově seniorů a zavítají i do Dílny uměleckého smaltu, kde shlédnou mini galerii smaltovaných výrobků, vyráběných dříve místními podniky, ale hlavně budu mít možnost pozorovat smaltéry přímo při práci. Závěr prohlídky bude patřit výkladu u galerie pod širým nebem Zastávka,“ přibližuje průběh prohlídky ředitelka Monika Konvičná z pořádajícího Turistického informačního centra Frýdek-Místek.Prohlídka se koná zdarma a za každého počasí. Sraz účastníků je před Kulturním centrem ve Frýdlantu nad Ostravicí v 9.00 hodin.  
více informací