Aktuality

Frýdek≈Místek se představí na veletrhu v Brně

Frýdek≈Místek se představí na veletrhu v Brně

Statutární město Frýdek-Místek se představí už tento týden na veletrhu Regiontour na brněnském výstavišti. Veletrh Regiontour se uskuteční ve dnech 18.- 21.1.2018. Je to jeden z nejvýznamnějších veletrhů cestovního ruchu ve střední Evropě se zaměřením na regiony a návštěvníci mají tu nejlepší příležitost se seznámit se širokou nabídkou služeb v oblasti cestování a cestovního ruchu. Na veletrhu tak nesmí chybět ani statutární město Frýdek-Místek, které představí návštěvníkům veletrhu volnočasovou nabídku společně s dalšími městy a obcemi pod značkou Beskydy, a které najdete na expozici Moravskoslezského kraje v pavilonu P/030. Do Frýdku-Místku budeme zvát prostřednictvím nových propagačních materiálů o městě, návštěvníci ochutnají i zázrak z medu Marlenku, která je s Frýdkem-Místkem již neoddělitelně spjata a také prostřednictvím piva Radegast představíme jeho návštěvnické centrum. Tento trojlístek uzavře pozvánka do jediné baziliky v Moravskoslezském kraji. Po veletrhu v Brně se s námi mohou návštěvníci setkat ještě na veletrzích cestovního ruchu v Bratislavě, Praze, Ostravě, Hradci Králové a polských Katowicích.
více informací
Kam na ples?

Kam na ples?

Plesová sezóna je tady a kam tedy vyrazit na ples? Přijďte si do našeho Turistického informačního centra Frýdek-Místek. Připravili jsme pro vás seznam plesů nejen ve Frýdku-Místku, ale také v jeho okolí.
více informací
Neděle v rytmu karnevalových tónů

Neděle v rytmu karnevalových tónů

Neděle 14. ledna patří hala Polárka akci Karneval na ledě. Přijďte si zabruslit nejlépe v maskách nejen v rytmu karnevalových tónů, ale také přispět na dobrou věc! Přineste víčka z PET lahví a ty pak budou věnovány malému Petru Adámkovi z Frýdku-Místku.Stejně jako loni čekají na děti animátoři v kostýmech zvířátek, kteří se s nimi budou prohánět po ledové ploše. Připraven bude také výtvarný koutek. Karneval se koná od 17.00 do 18.30 hodin a na akci se vztahuje 50% sleva z ceny běžného vstupného. Na konci této akce pak všichni návštěvníci dostanou při odchodu malý punč od Kavárny u školky.  
více informací
Druhý ples pro Frýdek≈Místek. Ples se špičkovou taneční hudbou

Druhý ples pro Frýdek≈Místek. Ples se špičkovou taneční hudbou

Ples pro všechny, kteří si chtějí užít pohodovou společenskou akci s přáteli, se uskuteční v pátek 26. ledna v Národním domě ve Frýdku-Místku. Na druhém PLESE pro Frýdek≈Místek se v prvé řadě dosyta vytancujeme u skvělé živé hudby. Zahraje zkušený plesový ansámbl Petr Sovič & Golden Big Band Prague a cimbálová muzika Konopjan. „Loňskou plesovou tradici jsme zahájili plesem na počest výročí 750 let Frýdku-Místku a letos pokračujeme druhým ročníkem. Těšíme se bezprostřední přátelskou atmosféru a hlavně hudbu, která bude držet hosty na tanečním parketu do posledních sil. Pozvali jsme proto Petra Soviče & Golden Big Band Prague, který pravidelně roztančí sály jako je pražská Lucerna či Smetanova síň Obecního domu v Praze,“ zve na ples ředitel Kultury F≈M Jakub Tichý. „Golden Big Band Prague pravidelně účinkuje s hvězdami jako Eva Pilarová, Jitka Zelenková či Karel Gott. 17hlavý band rozezní Velký sál Národního domu písněmi soudobé populární hudby přizpůsobenými do kroku standardních tanců i klasickými melodiemi. Na tenorsaxofon v Golden Big Band Prague hraje místní rodák Ondřej Klímek. A my jsme moc rádi, že ho při této příležitosti uslyšíme hrát v Národním domě,“ dodává vedoucí produkce Kultury F≈M Gabriela Skotnicová. „Naši folklorní strunu na plese rozezní cimbálová muzika Konopjan. Konopjan má v repertoáru písničky z Valašského regionu, Slovenska, Jižní Moravy a Maďarska. S nimi si určitě nejen zatančíme, ale i zazpíváme,“ představuje další kapelu, která zahraje, Linda Hartenbergerová z Kultury F≈M. „Stejně jako loni bude na plese fotokoutek s klíčovacím pozadím vybavený vtipnými doplňky. Fotografie se tisknou okamžitě ve vysoké kvalitě. Takovou vzpomínku si určitě rádi vystavíte doma nebo v kanceláři,“ připomíná možnost fotografování Michaela Davidová z Kultury F≈M. „Nejlepší bude začít dobrým jídlem. Doporučuji si pořídit vstupenku přímo ve variantě s chutnou večeří. Můžete si vybrat ze tří různých pokrmů,“ láká na místní kuchyni Linda Hartenbergerová. „Vstupenky prodáváme přímo na místa do několika sálů. Vyberete si tak, co je vám příjemnější,“ dodává Michaela Davidová. Nakupovat vstupenky můžete online na www.kulturafm.cz, v Turistických informačních centrech F≈M nebo v hale Polárka. „Těšíme se, že na plese uvidíme mnoho známých tváří: spolužáků, kolegů a přátel, kteří se přijdou pobavit do oblíbených prostor Národního domu,“ uzavírá Jakub Tichý.  Zdroj: KulturaFM
více informací
Už jen po tři dny můžete zhlédnout výjimečný betlém

Už jen po tři dny můžete zhlédnout výjimečný betlém

Už jen tři dny máte na to, abyste se zašli podívat do Sadů Bedřicha Smetany v Místku a podívali se na výjimečný betlém, který je vyřezaný uvnitř staré lípy. Ten vyřezal frýdeckomístecký výtvarník Oldřich Morys. V kulatině po větvích vznikly malé pokojíky s motivy Vánoc. Zhlédnete v nich štědrovečerní večeři, prodej kaprů na ulici, anděly i jesličky s Ježíškem. Všechny scénky jsou udělány tak, aby byly jednoduše pochopitelné. Večer se pak všechny pokojíčky rozsvítí. Podívejte se na reportáž České televize ZDE.
více informací
Tříkrálový průvod dojde v sobotu 6. ledna k živému betlému

Tříkrálový průvod dojde v sobotu 6. ledna k živému betlému

Tradiční Tříkrálový průvod městem vyjde i v roce 2018 v sobotu 6. ledna. A stejně jako loni bude ozvláštněn velbloudy, na kterých Tři králové dojdou až k betlému. Vycházet se bude v 10 hodin od kostela sv. Jana a Pavla a Tři králové půjdou směrem na náměstí Svobody, kde na ně bude čekat živý betlém. Současně s prvním dnem nového roku 2018 vyšli do ulic koledníci Tříkrálové sbírky. Ti mohou u vás zazvonit, popřejí vám šťastný nový rok, zazpívají koledu, věnují drobný dárek a poprosí o příspěvek do zapečetěné pokladničky s logem Charitky Česká republika. Výtěžek z letošní sbírky bude určen na pomoc seniorům, lidem bez domova, matkám s dětmi v tísni nebo rodinám v tíživé situaci. S koledníky se můžete potkat až do 14. ledna 2018.
více informací
 450 m² plných zábavy, zdravého pobyhu a aktivit

450 m² plných zábavy, zdravého pobyhu a aktivit

Frýdek-Místek má pro ty, kteří preferují aktivní styl života, zdravého pohybu a kvalitního tréninku, nové sportovní centrum v podobě trampolínového parku. Ten najdete na ulici Nad rybníkem č.p. 3019. Na celkové ploše 450 m² se tak můžete bavit, odreagovat se, poznávat nové přátele, užívat si skvělou zábavu či posouvat hranice svých možností. Kromě trampolín vás tady čeká i dětský koutek pro nejmenší, bar s osvěžením a zdravými pochoutkami, free wifi, skvělá hudba a tým profesionálů, kteří vám rádi pomohou a dohlédnou na vaši bezpečnost.Park mohou navštívit jak jednotlivci, tak i skupiny, školky, školy, firmy a další. Uspořádají tady nezapomenutelnou narozeninovou oslavu, připraví dětský den, vy si tady můžete uspořádat teambuilding či firemní akci a zahrát si volejbal na trampolínách. Pro vaše zdokonalení pořádá Jumpcentrum workshopy zaměřené na skákání, kdy vás naučí skákat fronty, flipy a další triky. A proč skákat na trampolínách?Skákání na trampolínách není jen zábava, posiluje také zdraví…Pohyb na trampolínách podporuje zlepšení rovnováhy, koordinace, motoriky, orientaci v prostoru, podporuje dobrou náladu, odbourává stres a zlepšuje vytrvalost. Je také prokázáno, že odstraňuje napětí a křečovitost a umožňuje spálit velké množství kalorií. Trampolíny v rámci tréninku využívají profesionální snowboardisté, lyžaři, hokejisté, basketbalisté a další profesionální sportovci.   Rezervujte si své místo ZDE.
více informací
Frýdek-Místek přivítá rok 2018 ohňostrojem

Frýdek-Místek přivítá rok 2018 ohňostrojem

Také letos oslaví Frýdek-Místek vstup do nového roku 2018 ohňostrojem. Ten bude odpálen přesně o půlnoci ze Silvestra na Nový rok z areálu Sokolíka v parku u řeky Ostravice. K vidění bude na obloze stovka světelných raket, římských svící a kulových pum, které budou vytvářet různé obrazce. Díky ohňostroji si tak užijete jedinečnou atmosféru příchodu nového roku. Nejlepší místo pro sledování ohňostroje bude jako obvykle z pravého břehu řeky Ostravice, tzn. z okolí finančního úřadu a soudu.
více informací
Na Štěpána na zámek!

Na Štěpána na zámek!

Vyrazte na Štěpána na zámek! Bude otevřeno od 13.00 do 17.00 hodin a můžete se zhlédnout výstavy Než začne vánoční hodování, Betlémy a Zzzzima. V Rytířském sále v 15.00 hodin se těště i na vystoupení sboru Catena Musica.
více informací
Výstava betlémů opět zpříjemní vánoční čas

Výstava betlémů opět zpříjemní vánoční čas

Již 15 let ve Frýdku-Místku zpříjemňuje vánoční čas tradiční výstava betlémů v Tiskárně Kleinwächter. Letos se výstava stěhuje do prostor 8. ZŠ přímo naproti tiskárny. Výstava proběhne jako každý rok 26. prosince od 13.00 do 18.00 hodin a 27. prosince 2017 od 10.00 do 18.00 hodin. A jako každý rok, bude svým rozsahem zase o kousek větší. Letos se tak můžete těšit na nejméně 140 betlémů. Řezbáři v akci Lupo Anneta, Jirka Rozehnal, Zdeněk Nytra, Michaela Lesůvíla Kolaříková vytvoří již po šesté nádhernou atmosféru Vánoc s vůní dřeva. K svaté rodině, třem Králům, oslíkovi, tiskařovi, pozadí s kostelem sv. Jakuba a pozadí s frýdeckým zámkem přibude další díl betlému. Výstavu obohatí doprovodný program, kdy vystoupí hudební dětský sbor Osmaband a skupina Frýband.
více informací
Vánoční otevírací doba

Vánoční otevírací doba

Tým Beskydského informačního centra Frýdek-Místek p. o. vám děkuje za přízeň v letošním roce a těšíme se na vás opět v roce 2018, ve kterém nás budete navštěvovat už pod novým názvem Turistické informační centrum Frýdek-Místek, p. o.  a ve kterém oslavíme už také 20 let existence! Vánoční otevírací doba: Beskydské informační centrum Frýdek-Místek - náměstí Svobody 6 do 22. 12. 2017 - běžná otevírací doba 27.- 29. 12. 2017 - 8.00-12.00, 12.30-16.00 hod.1. 1. 2018 - zavřeno   Beskydské informační centrum Frýdek-Místek - Zámecké náměstí 1257 do 22. 12. 2017 - běžná otevírací doba27. 12. 2017 - 2. 1. 2018 - zavřeno   Beskydské informační centrum Frýdek-Místek - Frýdlant n. O., Hlavní 1257 do 22. 12. 2017 - běžná otevírací doba 27.- 29. 12. 2017 - 8.00-12.00, 12.30-16.00 hod.1. 1. 2018 - zavřeno  
více informací
Poslední adventní prohlídka pivovaru Radegast nás čeká ve středu

Poslední adventní prohlídka pivovaru Radegast nás čeká ve středu

Každou adventní prosincovou středu si pro vás v Pivovaru Radegast připravili netradiční prohlídky pivovaru za svitu baterek spolu s ukázkami školy čepování. Tyto prohlídky jdou do finále a ve středu 20. prosince máte pro tento rok poslední možnost si odnést z prohlídky netradiční zážitek a dárek v podobě 4packu 0,5l piva Radegast. Prohlídka pivovaru začíná v Návštěvnickém centru – Radegastově svatyni, kde vás seznámí s historií piva Radegast. Dále navštívíte výrobní prostory pivovaru, kde si prohlédnete cylindrokónické tanky, výrobu sladu, stáčírnu, sklepy, varnu a nakonec na vás čeká ochutnávka piva Radegast. Cena prohlídky činí 199 Kč pro dospělou osobu. Zlevněné vstupné pro děti je 100 Kč. Prohlídku je třeba zarezervovat předem na tel. čísle 558 602 566. Akce se koná od 18.00 hodin a délka prohlídky je 2,5 hodiny.
více informací