Aktuality

Ticketpro se mění na Ticketmaster

Ticketpro se mění na Ticketmaster

Ticketpro se nejen mění, ale také zlepšuje. Proto se v roce 2018 společnost připojila ke společnosti Ticketmaster, která je světovým lídrem v prodeji vstupenek ve 29 zemích světa a má více než 40letou zkušenost. Turistické informační centrum Frýdek-Místek bude i nadále předprodejním místem, vstupenky v síti Ticketmaster jsou k dispozici na pobočkách ve Frýdku, Místku a ve Frýdlantu nad Ostravicí. Vstupenky je možné platit v hotovosti nebo platební kartou.
více informací
Znáte příběh Vánoc?

Znáte příběh Vánoc?

Vydejte se s Turistickým informačním centrem Frýdek≈Místek za příběhem Vánoc, díky kterému si připomenete vánoční zvyky a tradice a nasajete tu pravou vánoční atmosféru.Příběh Vánoc začne historik Petr Juřák vyprávět v úterý 11. prosince v 16.30 hodin na Zámeckém náměstí ve Frýdku. Odtud se vydáme do kostela sv. Jana Křtitele, následně do kostela sv. Jošta a finále prohlídky bude patřit letos vyhlášené národní kulturní památce a jediné bazilice v Moravskoslezském kraji. „Po celou dobu této vánoční procházky si budeme povídat o Vánocích. Dozvíte se například, co jsou to liturgická období, advent, co znamenají jednotlivé adventní neděle, v čem mají původ betlémy, vánoční stromy, koledy a jiné symboly Vánoc. A hlavně si připomeneme, jak se v minulosti slavily Vánoce u nás na Frýdecko-Místecku,“ přibližuje průběh ředitelka Turistického informačního centra Frýdek≈Místek Monika Konvičná. Závěr prohlídky pak zpestří vystoupení dětí z místní Základní umělecké školy. Vstup na poslední letošní komentovanou prohlídku v rámci Dnů s průvodcem je zdarma a koná se za každého počasí. Časová náročnost prohlídky je 1,5 – 2 hodiny.
více informací
Jubilejní Souznění začíná opět ve Frýdku-Místku

Jubilejní Souznění začíná opět ve Frýdku-Místku

Již dvacet let přináší festival Souznění přehlídku adventních a vánočních zvyků, koled a řemesel. Festival se koná ve svátečním předvánočním čase na několika místech Moravskoslezského kraje. Bohatý program napříč žánry nabízí nejen koncerty a představení v zajímavých prostorách (kostely, koncertní sály, exteriéry), ale také doprovodné výstavy, umělecká řemesla, ochutnávku domácí i zahraniční gastronomie. Festival otevře ve čtvrtek 13. prosince slavnostní koncert v kostele sv. Jana a Pavla ve Frýdku-Místku. V pátek 14. prosince se přesune festivalové dění do Kunčic pod Ondřejníkem do sálu na Huťařství. Součástí Souznění je oblíbený sobotní Vánoční jarmark v Kozlovicích se zvykoslovným programem, koncerty a nabídkou regionálních specialit. Festival, který je ojedinělou mezinárodní přehlídkou tohoto typu u nás, ozdobí v neděli 16. prosince slavnostní mše svatá v Ostravě-Mariánských Horách s následným koncertem. Žánrově pestrý Galakoncert, setkání s uměleckými řemesly s doprovodným hudebním programem a bohatou gastronomickou ochutnávku vám nabídne v neděli v Domě kultury ve Frenštátě pod Radhoštěm. Jubilejní Souznění nabídne exkluzivní program Skutečně velmi lákavý start bude mít letošní 20. ročník. V kostele svatého Jana a Pavla ve Frýdku-Místku se ve čtvrtek 13. prosince představí světově uznávaná houslistka Hana Kotková, jež mimo jiné hraje na vzácné italské housle Gagliani z roku 1775, dále znamenitá zpěvačka Patricia Janečková a výtečný komorní soubor Barocco Sempre Giovane.Žánrově odlišný program je připraven na pátek 14. prosince do Kunčic pod Ondřejníkem, kde v sále restaurace Huťařství vystoupí skupina Fleret se zpěvačkou Zuzanou Šulákovou. Role předskokana se zhostí domácí cimbálová muzika Ondřejníček.V sobotu 15. prosince se festivalové dění přesune do Kozlovic, kde jako každoročně hudební složku doplní řada tvůrců uměleckých řemesel a také bohatá nabídka regionální gastronomie. Návštěvníci mohou ochutnat kulinářské speciality z Heľpy, koupit si ratanové košíky nebo zjistit, jak se vyrábějí flétny. Nedělní program (16. prosince) začne mší svatou v kostele Panny Marie Královny v Ostravě-Mariánských Horách, kdy během mše vystoupí jako součást liturgie pěvecký sbor Cantamus ze Lhotky pod Ondřejníkem, který ihned po mši nabídne třicetiminutové koncertní pásmo sváteční sborové tvorby.Poté se Souznění přesune do Frenštátu pod Radhoštěm. V kulturním domě se můžete těšit na Setkání s lidovými tvůrci a uměleckými řemesly s pestrou škálou ukázek i prodejem nejenom svátečních (vánočních) artefaktů, jako jsou například vánoční ozdoby z ovčí vlny, vyřezávané betlémy nebo modrotisk. Zároveň se představí valašský soubor písní a tanců Sedmikvítek, cimbálová muzika Sedmikvítek, pěvecký sbor Nyklband, pěvecký sbor Senzabend, folklorní soubor Heľpan, Johny K, Věžní hudba, Pohronci a cimbálová muzika Ohnica. Hlavní hvězdou nedělního programu ve Frenštátě pod Radhoštem bude acapella SKETY v čele se zpěvákem Ondřejem Rumlem.
více informací
Adventní koncerty pomáhají

Adventní koncerty pomáhají

Na nezapomenutelné adventní koncerty v přítmí kostelů se můžete těšit také v tomto předvánočním čase. Svým talentem vás „uhrane“ 14. prosince 2018 Václav Noid Bárta, kterého můžete znát nejen z muzikálů, ale stojí také za autorstvím hudby k muzikálu Němcová a k filmu Kajínek. Koncert se uskuteční v Evangelickém kostela na Husově ulici ve Frýdku-Místku. Součástí koncertu bude vystoupení dětí z Dětského domova Na Hrázi ve Frýdku.Adventní koncerty v rámci projektu Děti dětem pořádané spolkem Madleine se staly již tradicí, která každoročně plní prostory moravských kostelů a vytváří krásnou předvánoční atmosféru. A už tradičně se vrací i do Frýdku-Místku. Cílem tohoto neziskového projektu je finančně podpořit handicapované a jinak sociálně znevýhodněné děti, které se také přímo podílejí na programu a plní si tak své dětské sny. Děti se spolupodílí na vystoupení známých umělců, rozvíjí svůj talent, zájmy a zažívají pocit důležitosti, jedinečnosti a zájmu o svou osobu, kterého se jim jinak dostává příliš málo.Projekt Děti dětem je tak výsledkem soustavné přípravy a píle nejen spolku Madleine, ale především dětí, pro které jsou koncerty výjimečným zážitkem.Vstupenky za 350 Kč/450 Kč lze zakoupit v síti TicketStream, kterou najdete i na pobočkách Turistického informačního centra v Místku (náměstí Svobody), Frýdku (Zámecké náměstí) nebo ve Frýdlantu n. O.Turistické informační centrum Frýdek-Místek zve také na adventní koncert herečky Yvetty Blanarovičové, který se koná 12. prosince 2018 v kostele sv. Jana Nepomuckého v Čeladné.
více informací
V Sadech B. Smetany je po roce k vidění unikátní betlém

V Sadech B. Smetany je po roce k vidění unikátní betlém

V altánu v Sadech Bedřicha Smetany v Místku našel své místo pro roce vyjímečný betlém, který je vyřezaný uvnitř staré lípy.  Jeho autorem je frýdeckomístecký výtvarník Oldřich Morys. V kulatině staré lípy vznikly malé pokojíky s motivy Vánoc. Zhlédnete v nich štědrovečerní večeři, prodej kaprů na ulici, anděly i jesličky s Ježíškem. Všechny scénky jsou udělány tak, aby byly jednoduše pochopitelné. Večer se pak všechny pokojíčky rozsvítí. Podívejte se na  novou reportáž České televize ZDE.
více informací
Adventní městečko se otevře v pátek 30. listopadu

Adventní městečko se otevře v pátek 30. listopadu

Pojďte společně rozsvítit vánoční strom a vánoční výzdobu ve městě! Slavnostní zahájení programu Adventního městečka spolu s vánočními trhy začne v pátek 30. listopadu na místeckém náměstí Svobody v 15.00 hodin. Těšit se můžete na koledy v podání Ostravičky, písně Reného Součka v doprovdu Marka Hlosty a Petra Pinkase a po rozsvícení vánočního stromu zazpívá držitel Ceny Anděl David Stypka se svou kapelou Bandjeez.Po celých 24 dnů do Vánoc vám čekání na Ježíška zpříjemní Adventní městečko. Užijete si bohaté adventní trhy a děti si zábavu najdou v tvůrčích dílničkách a při psaní dopisů Ježíškovi, připravena bude také ohrádka se zvířátky, dřevěný betlém nebo roztomilý vláček. Každý víkend dopoledne je čekají pravidelné divadelní pohádky a dospělí se mohou těšit každé odpoledne na koncerty cimbálovek a místních kapel. Koncertovat uslyšíme tradiční oblíbence, jako jsou Milan Michna, Ondřej Klímek, Tomáš Kočko, Ostravička nebo Stanley's Dixie Street Band. Premiéru na našem pódiu bude mít třeba Petr Roman, Světlo, Nedivoč nebo vítěz Beskydského slavíka.V Adventním městečku nebudou chybět ani tradiční akce. Ve středu 5. prosince ovládne náměstí Mikuláš a následující středu 12. prosince je na programu tradiční akce Česko zpívá koledy. Den před Štědrým dnem se bude na náměstí již tradičně rozdávat Betlémské světlo.Ve stylových stáncích se budou prodávat wafle, placky, horká medovina, punče a další dobroty. Chybět nebude ani vánoční sortiment, který se bude v průběhu obměňovat. Adventní městečko bude otevřeno každý den od 10.00 do 18.00 hodin (dle zájmu návštěvníků i déle).
více informací
Zpříjemněte si víkend Svatomartinským vínem a menu

Zpříjemněte si víkend Svatomartinským vínem a menu

Svatý Martin dle předpovědí počasí ani letos nepřijede, ale tak si pojďte zpříjemnit tento svátek Svatomartinskými menu. Každoročně všichni již netrpělivě čekají na magické datum a čas: 11.11. 11 hodin a 11 minut Právě v tu chvíli se poprvé otevřou lahve letošních Svatomartinských vín. Těšit se můžeme na 387 různých vín od 110 vinařů a vinařských firem. Celkem vinaři vyrobili pro letošní rok cca 2 200 000 lahví. Kvalita a vyzrálost letošních sklizených hroznů je výborná. S ohledem na mimořádně teplé počasí v období zrání a nižší obsah kyselin se letos na trhu objeví vysoce kvalitní červená vína, a to nejen červená Svatomartinská vína. K vínu nesmí chybět ani dozlatova upečená husa s červeným a bílým zelím a knedlíky. To je pochoutka, kterou si každý rok na sv. Martina dopřeje snad každý. K této tradici však neodmyslitelně patří také první ochutnávka mladých vín. Již zmíněná Svatomartinská vína jsou první vína ročníku, se kterými si podle tradice mohou lidé přiťuknout na svatého Martina právě 11. listopadu v 11 hodin. A pokud se vyvede mladé svatomartinské víno, znamená to, že bude kvalitní i celý ročník. A co vlastně označení Svatomartinské ve spojitosti s vítáním nového vína znamená? Toto označení se začalo užívat již na dvoře císaře Josefa II. Začátkem listopadu končila služba vinařům, kteří pracovali u jiných sedláků, a právě nad džbánkem vína se potom dojednávala služba na příští rok. Vyrazte si pochutnat na svatomartinské huse i ve Frýdku-Místku! - hotel Richter Frýdek-Místek - Řemeslný pivovar Morava Frýdek-Místek - restaurace Ondráš Sviadnov - restaurace Carbon Frýdek-Místek - restaurace Golf Frýdek-Místek - Krčma Středověk Frýdek-Místek - Jiný Svět Frýdek-Místek - restaurace Jadran Frýdek-Místek - penzion Hrad Frýdek-Místek - Hospůdka U Toma Frýdek Místek - restaurace Sauna Frýdek-Místek - hotel Silesia Frýdek-Místek - Křivý Pes Frýdek-Místek - Penzion Pod Kašnou Frýdek-Místek - Tankovna Frýdek-Místek - Řízkárna Veranda Frýdek-Místek - Hotel & Steakhouse Hacienda La Bodega Frýdek-Místek - restaurace Riviéra Frýdek-Místek
více informací
Nahlédněte do kuchyně Marlenky

Nahlédněte do kuchyně Marlenky

Využijte jedinečnou příležitost nahlédnout do "kuchyně" MARLENKY a zjistěte, jak se vyrábí na unikátní výrobní lince světově známé medové dorty MARLENKA, kuličky MARLENKA a další výrobky. Během prohlídky se mimo jiné seznámíte také s historií a vývojem společnosti a ochutnáte všechny medové dobroty, včetně výtečné originální kávy MARLENKA Café. Na závěr prohlídky můžete navštívit „obchůdek“ a nakoupit si medové výrobky MARLENKA za zvýhodněné ceny.(Výrobní proces je vázán aktuálním výrobním plánem a je nezávislý na prohlídce. Proto nemůžeme předem zaručit, kterou část produkce během ní uvidíte). Prohlídky s průvodcem Termíny prohlídek: každé úterý, středa a čtvrtek, v časech od 8:30 hod., 10:30 hod., 13.00 hod. a od 15.00 hod., každou středu se prohlídky konají také od 17.00 hod. Délka prohlídky: cca 90 min. Vstupné: dospělá osoba 100,- Kč, ZTP: 70,- Kč, rodinní vstupné 200,- Kč (2 dospělí + 2 děti do 15 let), držitelé Beskydy Card sleva 20% sleva, skupiny: max. velikost skupiny 32 osob (větší dle individuální dohody), min. velikost skupiny 8 osob Parkování: bus, auto Rezervace: +420 595 177 406, +420 734 412 657 (telefonicky objednávejte Po-Čt 8-16 hod., Pá 8-12 hod.) nebo na emailu: navstevnickecentrum@marlenka.cz   Další informace na: www.marlenka.cz/navstevnicke-centrum
více informací
Vše nejlepší Česko(a)Slovensko!

Vše nejlepší Česko(a)Slovensko!

28. říjen 1918 byl den, kdy byla na Václavském náměstí v Praze oficiálně vyhlášena samostatnost Československa a vznikl nový stát. Pro národy bývalého Rakousko-Uherska se tak začaly psát nové dějiny. Dnes je to přesně na den 100 let, tak si připomeňte významné události, osobnosti a příběhy tohoto století.   Příběhy první republiky na severu Moravy a ve Slezsku Příběhy Československa
více informací
Letošní sezóna ve Svatojánské věži končí

Letošní sezóna ve Svatojánské věži končí

Vždy poslední víkend v říjnu se zavírají brány Svatojánské věže. Naposledy 211 schodů můžete zdolat od pátku 26. října do neděle 28. října. Díky zpřístupnění měla široká veřejnost možnost navštívit stálou expozici o historii frýdecké farnosti a současně i galerii zaměřenou na prezentaci současného umění, se kterou se setkávají mnohdy poprvé. Právě v neděli 28. října v 18.00 hodin bude u příležitosti uzavření připravena videoprojekce - reakce studentů Ateliéru animační tvorby Ostravské univerzity na skladbu Ivana Achera IZ IZ AM AM DŽ I ŤING. Více k akci naleznete ZDE. Věž je každoročně otevřena od začátku května do konce října. Pátek: 15.00 - 18.00 hodin Sobota, neděle: 13.00 - 18.00 hodinVstupné dobrovolné
více informací
Chceš být součástí našeho týmu?

Chceš být součástí našeho týmu?

Turistické informační centrum Frýdek-Místek, p. o. přijme nového zaměstnance na pozici: PRACOVNÍK VZTAHŮ K VEŘEJNOSTI Popis práce:• zajišťování běžného provozu informačního centra, a to včetně prodeje zboží, poskytování služeb (např. prodej suvenýrů, map, vstupenek, provádění kopírovacích a s tím spojených služeb atd.) a také zajišťování čistoty a pořádku na pracovišti;• pomoc návštěvníkům destinace v orientaci, poskytování komplexní – nejen turistické – informace návštěvníkům, institucím a občanům města komunikačními prostředky IC;• zodpovídání za stav skladových zásob zboží a materiálů, vedení skladové evidence, provádění finančních operací v souvislosti s hotovostní pokladnou včetně vedení finanční evidence a vydávání pokladních dokladů;• zajišťování sběru, třídění a zpracovávání dat o destinaci, správa webových portálu IC, podílení se na marketingově řízené propagaci města Frýdek-Místek a regionu Beskydy v oblasti cestovního ruchu včetně zastoupení na veletrzích cestovního ruchu a jiných prezentačních akcích, eventů. Požadované vzdělání a praxe: • min. středoškolské (vítané je vyšší vzdělání v oboru cestovní ruch) Speciální požadavky:• dobrá znalost města Frýdek-Místek a celé turistické oblasti Beskydy (orientace ve městě, umístění služeb, nabídky turistických atraktivit atd.)• vhodný všeobecný přehled s důrazem na problematiku domácího cestovního ruchu;• výborná komunikativnost, příjemné vystupování a aktivní přístup ke klientům;• schopnost zvládat a správně vyhodnocovat stresové situace, samostatnost;• organizační schopnosti (umění řešit několik věcí najednou, rychle, spolehlivě a svědomitě, schopnost poznat priority);• časová flexibilita; bydliště Frýdek-Místek a okolí, případně dojezdová dostupnost; • výborné komunikační schopnosti a písemný projev (včetně dobré češtiny a formální úpravy dokumentů a pošty);• čistý trestní rejstřík, spolehlivost, preciznost, dochvilnost, vysoké pracovní nasazení, nekonfliktní, spolupracující, přátelská, proaktivní osoba loajální k organizaci.Počítačové znalosti: ovládání programů MS Word a MS Excel, perfektní schopnost orientace na internetu, případná znalost práce s grafickým programem vítána Jazykové znalosti: český jazyk rodilý mluvčí, anglický jazyk aktivně v kontextu dané pozice, znalost dalšího jazyka výhodou Řidičský průkaz: skupina B Předpokládaný nástup – ihned (dohodou) Součástí přihlášky musí být:ŽIVOTOPIS *) se všemi nezbytnými údaji o uchazeči, jeho vzdělání a praxi.MOTIVAČNÍ DOPIS vyjadřující jasně důvod, proč bychom si měli vybrat daného uchazeče jako nejvhodnějšího kandidáta na tuto pozici Způsob přihlášení:E-mailem na adresu vavrikova.monika@beskydy-info.cz s předmětem „Výběrové řízení - pracovník/pracovnice IC" do 2. 11. 2018. Turistické informační centrum Frýdek-Místek, p.o. nebude přihlášky ani životopisy vracet, ani kontaktovat uchazeče, kteří nebyli vybráni na pohovor. * Zasláním Vašeho životopisu příspěvkové organizaci Turistické informační centrum Frýdek-Místek, dáváte souhlas ke zpracování Vašich osobních dat. Vaše data budou považována za diskrétní a bude s nimi nakládáno pouze pro účely v rámci výběrových řízení, nejdéle po dobu 1 roku. Současně tímto stvrzujete, že údaje uvedené v zaslaném životopise jsou pravdivé.
více informací
Frýdeckomístecký David Stypka v magazínu TV Nova Víkend

Frýdeckomístecký David Stypka v magazínu TV Nova Víkend

TV Nova odvysílala ve svém magazínu Víkend profil frýdeckomísteckého rodáka Davida Stypky a jeho kapely Bandjeez. Tak se podívejte na záznam ZDE. Na nejbližší koncert držitele ceny Anděl Davida Stypku spolu s kapelou na domácí půdě můžete vyrazit 21. prosince do hudebního klubu Stoun.
více informací