Aktuality

Frýdek≈Místek oslaví Den Země

Frýdek≈Místek oslaví Den Země

Frýdek≈Místek se i letos připojí k celosvětovým oslavám Dne Země. Bohatý zábavně naučný program pro širokou veřejnost je připraven v Sadech Bedřicha Smetany u řeky Ostravice v pátek 20. dubna od 8.30 do 17.30 hod. Oslavy se ponesou ve znamení zázraku vzduchu. Svou činnost představí Český hydrometeorologický ústav, který se zaměří na znečištění ovzduší, Muzeum Beskyd z frýdeckého zámku se zaměří na létající organismy a Český rybářský svaz bude mít připravenou káď se živými rybami. Jak lépe třídit odpad poradí Frýdecká skládka a chybět nebude pojízdná kotelna a oblíbená edukativní show v režii Výzkumného energetického centra VŠB – TUO – „Smokeman zasahuje“. Pro děti bude připravena také soutěž. Stačí si vyzvednout hrací kartu, lepit do ní samolepky, které dostanou za splnění úkolů na 16 stanovištích. Program připravilo Středisko volného času Klíč ve spolupráci s odborem životního prostředí a zemědělství magistrátu a dalšími subjekty. Cílem akce je upozornit veřejnost na problémy životního prostředí a představit jí možnosti, kterými může přispět k tomu, aby naše planeta nebyla ještě více znečišťována.  
více informací
Frýdek≈Místek uspěl v soutěžní přehlídce turisticko-propagačních materiálů TURISTPROPAG

Frýdek≈Místek uspěl v soutěžní přehlídce turisticko-propagačních materiálů TURISTPROPAG

V pátek 13. dubna 2018 byly na výstavišti v Lysé nad Labem během slavnostního galavečera v rámci veletrhu Regiony, Narcis a Elegance 2018 vyhlášeny výsledky již 3. ročníku soutěžní přehlídky turisticko-propagačních materiálů TURISTPROPAG. A Frýdek-Místek si ze soutěže odváží hned dvě ceny. „Odborná pětičlenná porota posuzovala materiály celkem ve 12 kategoriích, novinkou letošního ročníku byla kategorie Propagační spot do 3 minut a také kategorie Aplikace. Uděleno bylo i 5 zvláštních cen za materiály, které vybírali partneři soutěže. Celkem bylo přihlášeno 151 materiálů od téměř 40 subjektů. Vzhledem k množství přihlášených materiálů byla práce poroty náročná,“ říká Pavel Hlaváč z pořádajícího Zlatého pruhu Polabí. Do soutěže vyslal Frýdek-Místek nové propagační materiály, které vydalo Turistické informační centrum Frýdek-Místek ve spolupráci s Magistrátem města Frýdku-Místku na přelomu roku. Jednalo se o image materiál Frýdku-Místku a také o skládací mapu města. Ve svých kategoriích – PR materiály a Mapy měst a regionů - se tyto propagační materiály umístily shodně na třetím místě. „Cílem vytvoření těchto tištěných materiálů, které nesou jednotný grafický styl města, je představit město Frýdek-Místek jako místo vhodné pro aktivní odpočinek a rekreaci, místo pro relaxaci a poznání. Město, které je blízko Beskyd,“ představuje materiály ředitelka Turistického informačního centra Monika Konvičná. „Jsme proto rádi, že naši práci ohodnotila odborná porota této přehlídky krásnými třetími místy a doufáme, že prostřednictvím nových propagačních materiálů vzbudíme zájem o atraktivity a služby cestovního ruchu ve městě a také zvýšíme povědomí Frýdku-Místku,“ uzavírá Monika Konvičná. Oceněné materiály je možné získat zdarma na pobočkách Turistického informačního centra ve Frýdku a Místku.
více informací
Stíhačka Jakovlev JAK-3 zpestří letošní Rytíře nebes

Stíhačka Jakovlev JAK-3 zpestří letošní Rytíře nebes

Nenechte si ujít jedinečnou leteckou akrobatickou show! Oslavy konce druhé světové války vypuknou 5. května v areálu U medvěda v Dobré v 10.00 hod. Rytíři nebes jsou již tradiční akcí v Dobré u Frýdku-Místku. Nosným pilířem oslav je letecká akrobatická show v podání jednoho dvouplošníku a jednoho trojplošníku. Letci předvádějí svou show vždy po dvou hodinách (o přesných časech budete průběžně informování na www.dobra.cz  nebo na www.sportrelaxclub.cz). Jejich umění ve vzduchu je doprovázeno obranou vojsk na zemi, chybět nebudou ani pyrotechnické efekty. Novinkou letošního leteckého programu bude vystoupení stíhačky Jakovlev JAK-3! Oslavy konce druhé světové války nesou další hrdý podtitul – Den se složkami Integrovaného systému Moravskoslezského kraje. Svou techniku představí členové Hasičského záchranného sboru a hasiči ze Sboru dobrovolných hasičů Dobrá. Stanoviště budou mít v obležení jako každý rok policisté z nedalekého Obvodního oddělení v Nošovicích. Zájemci všeho věku si budou moci vyzkoušet neprůstřelnou vestu nebo si potěžkat policejní zbraně. A to není vše. Na ploše před areálem se budete moci projet vojenským vozidlem, traktorem New Holland nebo ten, kdo preferuje spíše přírodu, se může projet na koních. Pro děti bude připravena Stezka odvahy, skákací hrad, akční hra „Opičí dráha“, hravý klaun nebo postavičky známé z disneyovských pohádek. Své příznivce si určitě najde víceúčelová airsoftová střelnice a davy diváků budou sledovat umění bojovníků Krav Maga. Své stany tady rozprostřou i modeláři z Leteckého modelářského klubu Dobrá, a připojí se k nim i modeláři z Hatě, kteří představí své umění ve skládání i v létání modelů. Chybět nebude ani bohaté občerstvení, z jehož nabídky si vybere každý podle své chuti. Více aktuálních informací, včetně časových údajů, naleznete na www.dobra.cz – stránka bude postupně aktualizována. Vstupenky je možné zakoupit online ZDE nebo v síti Ticketportal, která je dostupná i na pobočkách Turistického informačního centra Frýdek-Místek.
více informací
Frýdek≈Místek na kole letos v novém

Frýdek≈Místek na kole letos v novém

Podpora zdravého životního stylu a pomyslné zahájení cyklistické sezóny ve městě, to je akce Frýdek≈Místek na kole. A do pátého ročníku vstupuje letos kompletně v novém! „Po čtyřech letech realizace jsme se rozhodli pro změnu a uspořádat jediný MTB závod ve Frýdku-Místku,“ přibližuje významnou změnu Petra Kociánová z pořádajícího Turistického informačního centra Frýdek≈Místek. „Závod není však určen jen výkonnostním cyklistům, chceme do závodu zapojit i rekreační a hobby cyklisty, kteří rádi soutěží a chtějí poměřit síly s ostatními. Pro účastníky jsme připravili několik kategorií, kdy si mohou zazávodit už ti úplně nejmenší na odrážedlech a mini kolech, tak i mládež, dospělí a zapálení sportovci,“ dodává Petra Kociánová. Do závodu, který se uskuteční v sobotu 19. května 2018 v areálu autokempu Olešná, se mohou zájemci hlásit již nyní. Na webu www.fmnakole.cz stačí vyplnit registrační formulář a závodníci od 18 let uhradí startovné 50,-Kč. Do závodu bude možné se přihlásit i na místě, zde se však startovné zvyšuje na 100,-Kč. Děti a mládež do 18 let startovné nehradí. Současně s registrací byla na webu spuštěna možnost zakoupit si kvalitní antibakteriální trička s příměsí stříbra od frýdeckomístecké firmy Nanosilver. Letos jsou k dostání ve dvou provedeních, a to Classic či s vláknem Coolmax. Celý den se v areálu autokempu Olešná ponese v duchu zdravého životního stylu a sportu. „Během dne na návštěvníky čeká doprovodný program pro celou rodinu. Přichystány budou předváděcí akce, testování kol, dětský koutek, zóna prevence a zásad bezpečného chování v silničním provozu, soutěže a spousta dalšího,“ vyjmenovává ředitelka Turistického informačního centra Frýdek≈Místek Monika Konvičná. Veškeré informace k závodu je možné získat na webu akce www.fmnakole.cz Akci pořádá statutární město Frýdek-Místek prostřednictvím své organizace Turistické informační centrum Frýdek-Místek, p. o. pod záštitou primátora města Mgr. Michala Pobuckého, DiS.
více informací
Poodhalte roušku historie

Poodhalte roušku historie

Poodhalte roušku historie a nahlédněte s Turistickým informačním centrem Frýdek-Místek do minulosti Frýdku-Místku a Frýdlantu nad Ostravicí. Každé z těchto měst i přes změny, které v průběhu let prodělaly, si zachovalo svůj historický ráz a mnohá místa v nich dodnes skrývají svá četná tajemství a tajemné příběhy. Po velikonoční komentované prohlídce se můžete 14. dubna vydat na další z celoroční série, kdy se zájemci mohu s historikem Petrem Juřákem vydat po stopách historie. „Tato prohlídka účastníkům ukáže, že Frýdek-Místek ve svých ulicích ukrývá doslova historické skvosty, které často míjíme bez povšimnutí. Seznámíme je se sochami či erby, které v ulicích stále najdeme nebo i s těmi, které se na svém původním místě již nenacházejí,“ přibližuje prohlídku ředitelka Turistického informačního centra Frýdek-Místek Monika Konvičná. Sraz účastníků bude na náměstí Svobody v Místku v 9.00 hodin. O 14 dní později se přesuneme do historické části Frýdku, kde si připomeneme nejen významné a zajímavé osobnosti Frýdku. Ten za dobu své existence prošel četnými změnami a mnohá místa výrazně změnila svou podobu. Prohlídka se tak bude věnovat tomu, jak město vypadalo v minulosti, kde se nacházely hostince či jiné živnosti, a kteří obchodníci a živnostníci zde v minulosti působili. Sraz bude v sobotu 28. dubna v 9.00 hodin na Zámeckém náměstí ve Frýdku. Za poslední komentovanou prohlídkou se vydáme v sobotu 26. května do nedalekého Frýdlantu nad Ostravicí, který se proslavil především svou železárenskou historií, která sahá až do poloviny 17. století. Jedinečná komentovaná prohlídka začne v 9.00 hodin u Kulturního centra a představí odvětví jako železárny a výrobu smaltovaného zboží, které zde v minulosti sehrály významnou roli při rozvoji města a přispěly tak k jeho věhlasu. „Historik Petr Juřák zavede do míst, kde se mohou návštěvníci s touto historií setkat. Prohlédnou si například litinový kříž u kostela sv. Bartoloměje, litinový náhrobek rodiny Homoláčů nebo originální lampy, které připomínají smaltérenskou historii města. Kromě galerie, která se věnuje smaltu a litině, se účastníci podívají také do dílny zaměřené na výrobu uměleckého smaltu a podívají se také přímo pod ruce umělcům, kteří zde ze smaltu tvoří svá díla a představují tak novodobou historii smaltu,“ láká na prohlídku Monika Konvičná. Všechny prohlídky se konají zdarma a konají se za každého počasí. Komentované prohlídky Frýdku-Místku a Frýdlantu nad Ostravicí v roce 2018: 14. 4. 2018 - Nádherné stopy historie (Frýdek-Místek)28. 4. 2018 - /Ne/zapomenutý Frýdek (Frýdek-Místek)26. 5. 2018 - Po stopách litiny a smaltu (Frýdlant nad Ostravicí)22. 9. 2018 - 100 let Frýdku-Místku (Frýdek-Místek)6. 10. 2018 - Po stopách textilek (Frýdek-Místek) 20. 10. 2018 - Tajemství frýdeckého hřbitova (Frýdek-Místek)prosinec 2018 - Zažij příběh Vánoc (Frýdek-Místek)  
více informací
Autobus na Lysou horu vyjede letos poprvé 9. května

Autobus na Lysou horu vyjede letos poprvé 9. května

Již 14. sezónu bude v provozu pravidelná linka na nejvyšší vrchol Moravskoslezských Beskyd Lysou horu. V úterý 3. dubna odstartoval prodej jízdenek na linku Raškovice – Lysá hora. Jízdenky je možné zakoupit v přepravní kanceláři na autobusovém nádraží ve Frýdku-Místku. Autobus poprvé vyjede 9. května. Každé pondělí a středu budou autobusy jezdit ve standartním režimu, v pátky pak bude výjezd doplněn průvodcem Turistického informačního centra Frýdek≈Místek. V úterky a čtvrtky jsou termíny určené pro registrované skupiny nad 35 osob. Ceny jízdenek zůstávají na úrovni loňské sezóny:Dospělý – zpáteční jízdenka s průvodcem – 299 KčDospělý – zpáteční jízdenka bez průvodce – 249 KčDítě do 15 let – zpáteční jízdenka s průvodcem – 199 KčDítě do 15 let – zpáteční jízdenka bez průvodce – 149 Kč Pravidelný jízdní řád:Raškovice, hotel Ondráš (odjezd) 8.30 hod.Lysá hora (příjezd) 9.10 hod. Lysá hora (odjezd) 11.20 hod. Raškovice, hotel Ondráš (příjezd) 12.00 hod.  
více informací
Ticketstream na pobočkách TIC Frýdek≈Místek

Ticketstream na pobočkách TIC Frýdek≈Místek

Turistické informační centrum Frýdek-Místek v těchto dnech spustilo prodej vstupenek přes další prodejní síť, a to konkrétně Ticketstream. Ticketstream je největší profesionální distribuční systém vstupenek na kulturní, sportovní a další veřejné akce, ve střední a východní Evropě. Návštěvníci Turistického informačního centra Frýdek-Místek (dále jen TIC) si tak mohou vybrat ze široké nabídky vstupenek, které tato prodejní síť nabízí. Kromě spousty divadelních, hudebních a jiných představení, si přes tuto síť mohou zakoupit vstupenky do hudebního klubu Stoun ve Frýdku a také na hudební festival Beats for Love, které žádný jiný prodejní systém nenabízí. „Z provozu víme, že poptávka po vstupenkách na kulturní a sportovní akce u nás v TIC neustále roste. Z šetření mezi návštěvníky TIC vyplynul požadavek doplnit Ticketstream a my jsme chtěli našim návštěvníkům vyhovět. Už jen proto, abychom nemuseli návštěvníka posílat do jiných prodejen, rozhodli jsme se k síti Ticketpro, Ticketportal, Colosseum Ticket a dalším přidat i tento prodejní systém,“ vysvětluje rozšíření nabídky služeb ředitelka Turistického informačního centra Frýdek-Místek Monika Konvičná. Vstupenky je možné, jako u jiných rezervačních systémů, si rezervovat pohodlně z domova na www.ticketstream.cz a následně vyzvednout na pobočkách Turistického informačního centra Frýdek-Místek a to ve Frýdku, Místku a Frýdlantu nad Ostravicí nebo si vybrat představení a vstupenky si zakoupit přímo na pobočkách informačního centra. Platba je možná jak hotově, tak platební kartou.  
více informací
Sweetsen fest 2018? 15 let, 10 scén, 5 dnů, 3 Andělé a 1 přehrada!

Sweetsen fest 2018? 15 let, 10 scén, 5 dnů, 3 Andělé a 1 přehrada!

Festival Sweetsen fest, který letos oslaví patnáct let, bude v mnoha ohledech výjimečný. Jedna z největších beneficí v kraji letos proběhne poprvé v historii na deseti scénách a v pěti dnech. Mimořádný zážitek nás čeká i během slavnostního zahájení na přehradě Olešná, jehož součástí budou mimo jiné i tři čerství frýdecko-místečtí držitele Ceny Anděl.Populární Sweetsen fest, který před lety vznikl jako komorní jednodenní přehlídka, se letos chystá na svůj patnáctý ročník. A letošní program benefice potvrdí nejen výjimečnost festivalu, ale i celé místní kulturní komunity.Jedinečná přehlídka bude zahájena neopakovatelným koncertem na přehradě Olešná. Půjde nejen o zahájení festivalu Sweetsen fest, ale i symbolické znovuotevření celému městu Frýdek-Místek přiléhající rekreační oblasti. Nově napuštěná přehrada i její okolí totiž prošly v minulých letech náročnou a nákladnou revitalizací, která i bez festivalu nabízí nepřeberné množství volnočasových aktivit. Koncert tak symbolicky otevře nejen přehlídku, ale i přehradu samotnou a její první sezónu v nové etapě existence.Speciálně pro zahájení akce vznikne v areálu přehrady i na samotné hladině hudební scéna, která bude nejen nejrozsáhlejší, ale zcela jistě i nejefektnější, co se diváckého zážitku týče. Program zajistí v několikahodinovém pásmu frýdecko-místecký Big BLAST Band s celou řadou věhlasných i oceňovaných hostů. Čekají nás hudební spojení, které diváci neměli a pravděpodobně už nikdy jindy asi nebudou mít možnost slyšet. Součástí programu budou např. i David Stypka, Mirai Navrátil a Marian Friedl, čerství držitelé Ceny Anděl.Multižánrová přehlídka Sweetsen fest v minulosti expandovala do mnoha netradičních míst. Připomeňme například atraktivní a zaplněné zahajovací koncerty v nové městské hale Polárka, loňské neopakovatelné otevření festivalu uprostřed města, přímo na řece Ostravici nebo atraktivní koncerty klasické hudby v bývalých výrobních halách textilní továrny Slezan.I letos nás čeká řada novinek a překvapení. Vedle samotného zahájení festivalu, které mimo hudební program nabídne i panorama Beskyd a efektní světelnou show s využitím vodní hladiny, nás čeká program, který s větším než malým množstvím nadsázky nemůže nabídnout žádný jiný festival.Sweetsen fest můžeme v roce 2018 popsat velmi jednoduše pomocí několika čísel. Akce slaví patnáct let, proběhne poprvé na deseti samostatných scénách, poprvé v pěti dnech a představí mimo jiné i tři frýdecko-místecké držitele ceny Akademie populární hudby Anděl. A znovu dodejme, teď už bez nadsázky, že je jediný na světě.Festival, který každoročně navštíví tisíce diváků, začne slavnostně ve středu 20. června na přehradě Olešná velkým koncertem souboru Big BLAST Band a řady hostů. Ve čtvrtek se v parku pod frýdeckým zámkem představí místní taneční skupin (Taneční skupina Funky Beat (Oficiální stránka skupiny) , Taneční studio Dancepoint) a Symfonický orchestr Frýdek-Místek vystoupí v bývalé tkalcovně Slezan. Hlavní část programu bude probíhat na frýdeckém stadionu tradičně v pátek a v sobotu na pěti dramaturgicky odlišných scénách. V neděli pak přibude program zejména pro děti v areálu Faunapark Frýdek-Místek a nedalekém komorním divadelním sále.„Pro mě osobně je Sweetsen fest pořád tím vzrušujícím zážitkem jako před lety, hlavně jeho příprava. Nejenom město Frýdek-Místek a Moravskoslezský kraj už ví, že ve Sweetsen festu mají něco mimořádného. Co mě těší ještě více je skutečnost, že stále více regionálních osobností, mecenášů i firem začíná rozumět našim vizím, naším snům a stávají se strategickými partnery a podporovateli a my tak můžeme realizovat i opravdu smělé a ještě před pár lety nepředstavitelné nápady,“ dodává ředitel a zakladatel festivalu Petr Korč.Držitelé Ceny Akademie populární hudby Anděl s vazbou na Frýdek-Místek za rok 2017:David Stypka & Bandjeez – sólový interpret Mirai Navrátil a Mirai – objev Marian Friedl a Beránci a vlci – žánrová cena v sekci folk„Netřeba asi dodávat, že podobným skóre (tři Andělé pro Frýdek-Místek), které je obohaceno i řadou dalších cen, se nemůže pyšnit žádné jiné srovnatelné město v České republice,“ doplňuje ředitel hlavního spolupořadatele, městských kulturních zařízení Jakub Tichý. 15. ročník multižánrového benefičního festivalu Sweetsen fest proběhne od středy 20. do neděle 24. června 2018 ve Frýdku-Místku. Slavnostní zahájení a symbolické znovuotevření přehrady Olešná proběhne ve středu 20. června. Vstup je již tradičně zdarma.Tak jako v minulých letech budou během festivalu probíhat finanční sbírky a prezentace frýdecko-místeckých poboček prospěšných činností společností ADRA, Charita a Podané ruce. Během minulých ročníků benefičního festivalu se podařilo vybrat částku dosahující téměř sedmi set tisíc korun.„Symbolem letošního festivalu se stala plachetnice, dávná patronka přehrady Olešná. Pestrobarevný výlet do minulosti, kdy se na březích tísnily vlněné deky a slunečníky, pila se žlutá sodovka z voskovaných kelímků a zvlněná hladina, půl hodiny pěšky od panelákových sídlišť, byla nekonečnější než Atlantický oceán,“ uzavírá Lukáš Horký, který je autorem vizuálu Sweetsen festu od roku 2008.Sweetsen fest pořádá ve spolupráci se Statutárním městem Frýdek-Místek a pod záštitou primátora Michala Pobuckého spolek Pod Svícnem, Kultura F≈M, hudební klub STOUN a řada dalších organizací i jednotlivců.Frýdek-Místek sobě! Více na www.sweetsen.cz a www.facebook.com/sweetsenfest   Zdroj: www.sweetsen.cz
více informací
Inline stezka je připravena

Inline stezka je připravena

Inline stezka a cyklostezka kolem Olešné je již připravena. Tak obujte brusle a vyrazte na 4,5 km dlouhý okruh! Úklid stezky je na letošní rok naplánován na 18 termínů, většinou se bude jednat o pátky, abyste si cyklostezku mohli především o víkendu maximálně užít!
více informací
Zpříjemněte si svátky jara ve Velikonočním městečku

Zpříjemněte si svátky jara ve Velikonočním městečku

Na konci března už je ve vzduchu cítit jaro. Přijďte ho přivítat do Velikonočního městečka na náměstí Svobody v Místku. Čekají vás tradiční trhy s rukodělnými výrobky a pochutinami všeho druhu, workshopy a dílničky, dětská divadélka a bohatý hudební program s folklórním nádechem. "Po velmi povedeném Masopustním jarmarku v duchu Farmářských trhů štafetu u veřejnosti oblíbených akcí na místeckém náměstí znovu převezme městská Kultura F≈M, v jejíž produkci se připravuje Velikonoční městečko. I tady půjde o tradice, ale s mnohem bohatším, žánrově pestrým kulturním programem, takže pro nás pro všechny znovu příležitost se potkat, vychutnat si pospolitost, blížící se jaro, nějaké ty dobrůtky i odkaz velikonočních zvyků dřívějších generací,“ zve na Velikonoční městečko, které je neustále vylepšováno podobně jako to adventní, primátor Michal Pobucký. „Letos budou součástí Velikonočního městečka nejrůznější workshopy a dílny. Zkušení řemeslníci předvedou pletení pomlázek a košíků, vyřezávání ze dřeva, či předení a tkaní vlny,“ představuje doprovodný program, který navodí atmosféru Velikonočního městečka, Linda Hartenbergerová z Kultury F≈M. Dodává, že „pro děti budou připraveny výtvarné dílničky, ve kterých si vyrobí velikonoční dekorace. Kdo bude mít chuť se krásně ozdobit, zkusí oblíbené malování na obličej, tentokráte inspirované jarem a Velikonocemi.“ Na náměstí budou také oblíbené trhy. Velikonoční městečko na tři dny zaplní stánky s různým tradičním zbožím, domácí gastronomií a ručně vyráběným sortimentem. „Na náměstí bude mít místo také ohrádka se zvířátky. Uvidíme, jestli farmáři přivezou i nějaká mláďátka,“ říká k už pravidelné atrakci Linda Hartenbergerová. „Na každý den je pro děti připravena jedna divadelní pohádka. Soubory divadélka Ententýky, divadla Křesadlo a divadla Kejkle si pro tuto příležitost vybraly představení, ze kterých na nás bude dýchat jarní atmosféra,“ představuje program pro dětské návštěvníky městečka ředitel Kultury F≈M, Jakub Tichý. To páteční začne, jakmile projde náměstím Křížová cesta městem, která začíná v 9.00 u kostela sv. Jana a Pavla a skončí u kostela sv. Jakuba kolem desáté hodiny. Kromě divadélek pro děti bude na pódiu bohatý hudební program, který se ponese hlavně v duchu folklóru. „Ve čtvrtek bude pódium patřit valašské lidové hudbě. Postará se o to cimbálová muzika Úsměv. Na ni naváže legenda české folkrockové scény, kapela Fleret se Zuzanou Šulákovou, dcerou slavné Jarmily Šulákové,“ zve na čtvrteční odpolední hudební program Gabriela Skotnicová z Kultury F≈M a dodává, že „frýdecko-místeckou scénu v pátečním programu zastoupí indie-folková hudební skupina Hrozen. “O pátečním poledni zazní náměstím zpívané pašije. Biblický příběh podle evangelia sv. Jana v podání spojených schol farnosti Frýdek,“ připomíná zajímavost letošního programu, tradiční křesťanské hudebně dramatické představení, Jakub Tichý. Do dob gotiky a renesance návštěvníky městečka zavede hudba historického souboru CALATA. Páteční podvečer bude patřit cimbálovým muzikám Slifka z Frýdku-Místku a Friš z Ostravy. Den uzavře vystoupení dětského folklórního souboru Ostravička. Sobotní program bude žánrově pestrý. „Dopoledne zahraje energickou muziku na pomezí swingu, latino a jazzu kapela HTK Band. Odpoledne návštěvníci městečka zjistí, co znamená spojení secesně-folkové duo dvojice Kaspar Melichar,“ představuje hudebníky, kteří zahájí odpolední hudební program Gabriela Skotnicová. I v sobotu se potěšíme poslechem tradiční cimbálovky, tentokrát v podání cimbálové muziky Kotci z Čeladné. Na folk-rockovou strunu pak přítomné naladí stálice frýdecko-místecké scény kapela F-M band a program celého Velikonočního městečka nakonec uzavře hudební soubor BraAgas, který se zaměřuje na lidovou historickou hudbu. Velikonoční městečko pořádá statutární město Frýdek-Místek prostřednictvím Kultury F≈M s přispěním městských společností TS a. s. a Frýdecká skládka a. s. Na všechny koncerty, dílny a atrakce je vstup zdarma. Program Čt 29. 3. 15.00 Divadýlko Ententýky Jarní pohádka s myškou Klárkou a veverkou Terkou16.00 Cimbálová muzika Úsměv z Ostravy17.00 Fleret a Zuzana Šuláková folk-rockPá 30. 3. 10.00 Divadlo Křesadlo pohádka Vodníčkovo jaro11.00 Hrozen indie-folk12.00 Zpívané pašije 14.00 CALATA historická hudba15.00 Cimbálová muzika Slifka z Frýdku-Místku16.00 Cimbálová muzika Friš z Ostravy17.00 Ostravička dětský folklorní souborSo 31. 3. 10.00 Divadlo Kejkle pohádka Velikonoční hrátky11.00 HTK Band jazz, swing, folklor14.00 Kaspar Melichar secesně-folkové duo15.00 Cimbálová muzika Kotci z Čeladné16.00 F-M band folk-rock17.00 BraAgas world music a lidová historická hudba
více informací
Frýdečák nebo Místečák? Soutěžte ve vaření piva

Frýdečák nebo Místečák? Soutěžte ve vaření piva

Pivovárek Morava z Frýdku-Místku se rozhodl uspořádat místní soutěž ve vaření piva. Během akce proti sobě stanou dva týmy – frýdecký a místecký. Každý tým povede zkušený sládek, který si bude vybírat 4 pomocníky. A koho sládkové hledají? Především fanoušky pivní kultury, kteří se nebojí učit nové věci a mají soutěživého ducha. Nesmí se také bát předstoupit před kameru - Pivovárek totiž plánuje natočit ze zápolení dvou týmů internetovou show.Vybraní soutěžící budou mít jedinečnou příležitost naučit se výrobu piva pod profesionálním dohledem. Zúčastnit se mohou všichni starší 18 let trvale žijící ve Frýdku-Místku.Neváhejte se už teď přihlásit na webové stránce naspivovar.cz
více informací
Frýdek≈Místek se připojí k HODINĚ ZEMĚ

Frýdek≈Místek se připojí k HODINĚ ZEMĚ

V sobotu 24. března se Frýdek-Místek připojí k největší celosvětové kampani na podporu ochrany životního prostředí HODINA ZEMĚ 2018. Díky kampani tak dá nejen Frýdek-Místek, ale i další města v České republice jednoduchým činem signál, že věnují pozornost ochraně životního prostředí, zejména ochraně klimatu. V době od 20.30 do 21.30 hodin se do tmy ponoří Komenského park, Park pod zámkem, park Jižní svahy, Sady B. Smetany, Janáčkův park a Koloredovský park. Na hodinu zhasnou i významné stavby města, a to bazilika minor, Základní umělecká škola a hala Polárka. V ní omezí spotřebu elektrické energie na co nejnižší možnou úroveň. Omezí se chlazení ledu, ztlumí se osvětlení ledové plochy při večerním bruslení veřejnosti. Do akce se zapojí i aquapark Olešná. Podpořte akci i vy, stačí na hodinu vypnout světla v domácnosti!
více informací