Frýdek-Místek připravuje na první únorovou sobotu 3. 2. Masopustní jarmark, který se uskuteční v duchu Beskydských farmářských trhů na místeckém náměstí. Nenechte si ujít vůni zabijačkových specialit, jarmareční zboží a taky soutěž O nejchutnější masopustní tlačenku. V 10.00 hodin vyjde do okolních ulic místeckého náměstí průvod masek, tak se připojte i vy!

Na masopustním jarmarku najdete: vajíčka, uzeniny, pečivo – koláče, buchty, chleby, housky, mléčné výrobky – z kozího, ovčího i kravského mléka, brambory, med, marmelády, koření, perníčky, zeleninu – zelí, petržel, mrkev, celer, občerstvení – placky, klobásy, kávu, čaj, víno. Tím výčet dobrot zdaleka nekončí, protože zde, stejně jako na farmářských trzích ke konci roku, proběhne zabijačka, jejíž součástí bude i teplý pult – prejt se zelím a chlebem, ovar s hořčicí.

Čtyři řeznictví se také zapojí do soutěže „O nejchutnější masopustní tlačenku“. Tu nejlepší vyberou samotní návštěvníci akce, kdy v soutěžním stanu bude připravena zdarma ochutnávka čtyř tlačenek a následně ohodnotí nejlepší vzorek. Tlačenka s nejvíce hlasy vyhrává a řezník, který ji připravil, obdrží věcnou cenu.

Program obohatí i rej masek, který vyjde v 10.00 hodin z místeckého náměstí Svobody a projde přilehlými uličkami v blízkosti náměstí. Do průvodu se mohou se svou maskou zapojit i návštěvníci akce. A každý takový bude odměněn malou sladkostí.

Program akce:

8:00 - 13:00 hod. Masopustní jarmark (zabijačka, občerstvení s nabídkou zabijačkových výrobků)

9:00 - 11:00 hod. Soutěž "O nejchutnější masopustní tlačenku"

10:00 - 11:00 hod. Masopustní průvod masek (návštěvník, který se v masce připojí k průvodu, obdrží sladkou pozornost)

11:15 hod. Výhlášení vítěze soutěže "O nejchutnější masopustní tlačenkou"

13:00 hod. Ukončení masopustního jarmarku