Do Frýdku-Místku se chystají folklorní soubory ze tří mimoevropských destinací a tří různých končin Evropy. Nebudou chybět soubory z různých koutů naší země ani místní uskupení či novinky v programu.

Účast na letošním ročníku mezinárodního folklorního festivalu přislíbily soubory z Indie, Indonésie, Mexika, Litvy, Ukrajiny a Srbska. V programu festivalu mají své tradiční místo kromě hudebně tanečních vystoupení i koncert muzik, průvod Místkem, taneční dílny pro veřejnost, výtvarné dílny pro děti, přehlídka nejlepších malých zpěváčků z regionu, vystoupení místních folklorních i dechových uskupení, galakoncert a lidová veselice.

„Novinkou letošního festivalu bude nedělní dopoledne věnované dětem,“ sděluje ředitelka festivalu Zuzana Mojžíšková a doplňuje: „V zahradě Národního domu vystoupí kapela RukyNaDudy se svou unikátní pohádkou O bačovi, který falešně trúbil. Jedním z autorů a interpretů pohádky je Marian Friedl, bývalý člen Ostravičky a rovněž čerstvý držitel ceny Anděl 2017 v kategorii Folk.

„Jedna ze změn, která nás v tomto roce čeká, je ve čtvrtek večer. Koncert muzik se místo na frýdeckém zámku bude konat v zahradě u Národního domu, v případě deště pak v sále Národního domu,“ upřesňuje Mojžíšková. "V případě nepříznivé předpovědi na pátek a sobotu plánujeme přenést festivalové dění do zastřešené sportovní haly Polárka, kde postavíme pódium i prodejní stánky přímo na plochu, jako v loňském roce."

Již po čtyřiadvacáté festival připravují převážně členové a přátelé Dětského souboru Ostravička za velmi významné podpory Statutárního města Frýdek-Místek. Na celoročních přípravách se také podílí Soubor lidových písní a tanců Ostravica. Festival je dále finančně podpořen Moravskoslezským krajem a Ministerstvem kultury ČR. Dalšími spoluorganizátory jsou Kultura FM, Turistické informační centrum Frýdek-Místek, Základní umělecká škola Frýdek-Místek. Mezi partnery festivalu patří 7. základní škola, Muzeum Beskyd a řada místních organizací a firem, které festival finančně či věcně podporují.

24. Mezinárodní folklorní festival CIOFF/IOV Frýdek-Místek 2018
Termín konání: 12. až 18. června 2018

St 13.6. Oficiální zahájení v sále ZUŠ (pro zvané hosty, média)
Čt 14.6. Koncert muzik v zahradě Národního domu (pro veřejnost)
Pá 15.6. Zahájení na náměstí Svobody v Místku
So 16.6. Průvod Místkem, vystoupení, taneční dílny, výtvarné dílny apod.
Ne 17.6. Pohádka pro děti v zahradě Národního domu
             Galakoncert v kině Petra Bezruče (vstupenky)


Na všechny akce pro veřejnost kromě nedělního galakoncertu je vstupné dobrovolné.
Vstupenky na galakoncert lze zakoupit v Turistickém informačním centru Frýdek-Místek, či před koncertem v pokladně kina Petra Bezruče.
Variantou deště pro pátek a sobotu je hala Polárka, pro čtvrtek a neděli Národní dům.