Tradiční Beskydské farmářské trhy, které Frýdek-Místek pořádá již od roku 2011, odstartují 17. května na náměstí Svobody v Místku. Následně se budou konat až do poloviny listopadu v pravidelných čtrnáctidenních intervalech, a to vždy od 8 do 14 hodin.

Květnové trhy se zaměří především na květiny, sazeničky, letničky, bylinky a další okrasy do zahrad. Od června se mohou návštěvníci trhů těšit na jahody a postupně na další druhy ovoce a zeleniny, které daná sezóna nabízí.

Nabídka trhů se bude odvíjet od aktuálního termínu konání, kdy se trhy zaměří třeba na dušičkou tématiku, zabijačku či advent.

Pravidelně na trzích nebudou chybět ani prodejci potravin a rukodělných výrobků. Návštěvníci zde opět najdou uzeniny, kuřecí a králičí maso, výrobky z ovčího, kozího i kravího mléka, pečivo slané i sladké, různé druhy marmelád, med, vejce nebo koření. V nabídce budou také ovocné a zeleninové pochoutky, především grilovací omáčky a čatní. Prodávat se budou i kvalitní vína z jižní Moravy a dřevěné, proutěné nebo keramické výrobky.


Více informací http://www.beskydskefarmarsketrhy.cz/beskydsky-farmarsky-trh/

Termíny konání Beskydských farmářských trhů v roce 2018:

17. 5. a 31. 5. převážně květiny
14. 6. a 28. 6. první ovoce a zelenina
12. 7. a 26. 7. sezona ovoce a zeleniny
9. 8. a 23. 8. sezona ovoce a zeleniny
6. 9. a 20. 9. sezona ovoce a zeleniny
4. 10. a 18. 10. dušičkový sortiment
1. 11. a 15. 11. zabijačka