Pojďte společně rozsvítit vánoční strom a vánoční výzdobu ve městě! Slavnostní zahájení programu Adventního městečka spolu s vánočními trhy začne v pátek 30. listopadu na místeckém náměstí Svobody v 15.00 hodin. Těšit se můžete na koledy v podání Ostravičky, písně Reného Součka v doprovdu Marka Hlosty a Petra Pinkase a po rozsvícení vánočního stromu zazpívá držitel Ceny Anděl David Stypka se svou kapelou Bandjeez.

Po celých 24 dnů do Vánoc vám čekání na Ježíška zpříjemní Adventní městečko. Užijete si bohaté adventní trhy a děti si zábavu najdou v tvůrčích dílničkách a při psaní dopisů Ježíškovi, připravena bude také ohrádka se zvířátky, dřevěný betlém nebo roztomilý vláček. Každý víkend dopoledne je čekají pravidelné divadelní pohádky a dospělí se mohou těšit každé odpoledne na koncerty cimbálovek a místních kapel. Koncertovat uslyšíme tradiční oblíbence, jako jsou Milan Michna, Ondřej Klímek, Tomáš Kočko, Ostravička nebo Stanley's Dixie Street Band. Premiéru na našem pódiu bude mít třeba Petr Roman, Světlo, Nedivoč nebo vítěz Beskydského slavíka.

V Adventním městečku nebudou chybět ani tradiční akce. Ve středu 5. prosince ovládne náměstí Mikuláš a následující středu 12. prosince je na programu tradiční akce Česko zpívá koledy. Den před Štědrým dnem se bude na náměstí již tradičně rozdávat Betlémské světlo.

Ve stylových stáncích se budou prodávat wafle, placky, horká medovina, punče a další dobroty. Chybět nebude ani vánoční sortiment, který se bude v průběhu obměňovat.

Adventní městečko bude otevřeno každý den od 10.00 do 18.00 hodin (dle zájmu návštěvníků i déle).