Oslavte příchod jara a největší křesťanský svátek ve Frýdku-Místku. Na tři dny vyroste na místeckém náměstí Svobody Velikonoční městečko, ve kterém najdete stánky s řemeslnými výrobky, pochutinami všeho druhu, připraven bude také rozmanitý hudební program na pódiu a spoustu zábavy si užijí také děti. To vše od čtvrtku 18. dubna do soboty 20. dubna.

Velikonoční městečko je již tradičně místem pro setkání se s přáteli. Také v letošním roce nabídne žánrově pestrý program, kdy zazní folk, folkrock i dobová hudba. Na pódiu letos vystoupí žánrově pestrá plejáda umělců. Návštěvníci uslyší skupiny Plyš a Hrozen z Frýdku-Místku, příborskou zpěvačku world music EVAMORE, oblíbenou hard-folkovou kapelu Jananas nebo zkušené Trio Ivana Hlase. Zajímavé bude jistě páteční vystoupení kapely Tempus, která hraje středověký folk rock. Chybět nebude ani cimbálová muzika Úsměv, dětské folklórní soubory Ostravička a Valášek a Soubor lidových písní a tanců Ostravica. Páteční program připomene biblický příběh podle evangelia svatého Jana Zpívané pašije v podání spojených frýdecký schol.

Každý den zahájí program na pódiu dětské divadélko. Divadla Ententýky, Křesadlo a Řád červených nosů si nachystala představení s jarní tématiko. Připraveny budou i výtvarné dílničky, ve kterých si vyrobí nejrůznější velikonoční dekorace nebo upletou pomlázku.

Náměstí provoní i nejrůznější dobroty místní gastronomie a chybět nebudou ani řemeslné výrobky. Ve stáncích budou své výrobky nabízet farmáři a řemeslníci, takže k mání budou kraslice, pomlázky, květinové dekorace, perníčky, ale taky tradiční dřevěné hračky, ošatky, proutěné košíky a podobně.

Program Velikonočního městečka bude na náměstí ve čtvrtek od 15.00, v pátek a v sobotu pak od 10.00 do podvečera. Na koncerty, dílny a trhy Velikonočního městečka je vstup zdarma.

Program

Čtvrtek 18. 4.
15.00 Divadélko Ententýky: Myška Klárka, veverka Terka a Sněhurka
16.00 Plyš
17.00 Jananas

Pátek 19. 4.
10.00 Divadlo Křesadlo: Velikonoční zajíčci
11.00 EVAMORE
12.00 schola Frýdek: Zpívané pašije
14.00 DFS Ostravička: Jaro už je tu
15.00 CM Úsměv
16.00 DFS Valášek
17.00 Tempus

Sobota 20. 4.
10.00 Řád červených nosů: Ptačí kabaret
11.00 SLPT Ostravica
14.00 Devětsil
15.00 Hrozen: Ježíš z Nošovic
16.00 Vadim and Co.
17.00 Ivan Hlas Trio