Vydejte se za kouzlem poznání tradic, historie, umění a přírody na zámek uprostřed města Frýdku pod beskydskými horami.

Dominanta města Frýdku-Místku, frýdecký zámek, dříve bránící město na hranici mezi Moravou a Slezskem, stojí nad řekou Ostravicí již od 14. století, kdy střežil kupeckou stezku. Poznáte zde tradice, osobnosti, historii, umění a přírodu rázovitého kraje Beskyd. Kromě zámeckých komnat, mezi nimiž je chloubou rekonstruovaný Rytířský sál a kaple sv. Barbory (patronky horníků), má v zámeckých prostorách své místo i Muzeum Beskyd Frýdek-Místek, p. o., které spravuje zdejší muzejní sbírky.

Z prohlídkových tras můžeme doporučit Zámecký okruh, expozice Frýdek a Místek a Frýdek-Mariánské poutní místo. Souběžně probíhají i různě zaměřené výstavy. V nejbližší době se můžete vrátit v čase do dob rodu Habsburků, kteří plných 120 let frýdecký zámek vlastnili. Výstava nabídne zachované autentické části vybavení frýdeckého zámku, fotografie a litografie z 19. století. Přiblíží držitele zámku z rodu Habsburků a seznámí nás s prací kanceláře stavební správy Těšínské knížecí komory, řízené architektem A. T. Prokopem.

Zbylý čas můžete s rodinou strávit v zámeckém parku, kde si můžete zahrát Questing. Jedná se o populární poznávací hru, kterou může hrát kdokoli – jednotlivci i rodiny s dětmi. Jde o to, užít si trochu zábavy a také se něco nového dozvědět. Navíc – tato hra je zcela zdarma!

Další informace k frýdeckému zámku naleznete na webu www.muzeumbeskyd.com