Aktuality

Zamilujte se stejně jako my!

Jsme nadšeni, že vám můžeme představit náš nejnovější přírůstek do sortimentu – ponožky s nádherným tradičním modrotiskovým vzorem! Tento jedinečný elegantní modrobílý květinový vzor je pokladem jedné z frýdeckomísteckých textilek, který okouzlil oči našich předků v 18. a 19. století, zdobil jejich šaty a přinesl do jejich života kus krásy a eleganci.

Cesta k výjimečným zážitkům a panoramatům

Vstupte do úžasného světa Svatojánské věže a vydejte se na vzrušující cestu. Tato impozantní věž, umístěná v historickém centru Frýdku, zve všechny, kdo hledají nezapomenutelný pohled na Frýdek-Místek a malebná pohoří Beskyd.

Objevte krásu církevních památek Moravskoslezského kraje

Přijměte pozvání do interiérů kostelů, kde můžete obdivovat historické umění, nebo se vydejte na výšlap do kostelních věží a užijte si nepřekonatelné výhledy do okolní krajiny. Projekt Otevřené chrámy je jedinečná příležitost navštívit církevní památky v Biskupství ostravsko-opavském.

Frýdek-Místek má nové místo pro procházky a odpočinek

Lesní údolíčko sousedící s Marlenkou, které dosud zůstávalo opuštěné, se proměnilo v jedinečný Lesopark díky úsilí společnosti Marlenka. V roce 2020 zakoupili tuto lokalitu s vizí splnit sen zakladatele Marlenky, pana Gevorga Avetisjana, vytvořit prostor pro relaxaci a rekreační aktivity veřejnosti i návštěvníkům návštěvnického centra.

Nastupte na nezapomenutelnou cestu za historií textilek

Přijďte se s námi vydat "Po stopách textilek ve Frýdku-Místku"! Turistické informační centrum Frýdek-Místek vám přináší další jedinečnou možnost prozkoumat bohatou historii textilního průmyslu.