Jak si užít o jarních prázdninách město pod Beskydami?

30.01.2024

"Jarňáky" se už blíží, tak vám přinášíme pár tipů, jak si je s dětmi ve městě užít.

Jarní prázdniny není nutné trávit s dětmi pouze na horách. Spoustu aktivit nabízí také Frýdek-Místek, který se nachází pouhých 15 kilometrů od Beskyd. Přinášíme vám pár tipů, jak si je užít.

Za poznáním

Nenechte si ujít nově otevřenou expozici „Beskydy – příroda a lidé“ na frýdeckém zámku, která ve 13 místnostech dokumentuje historii a současnost lidí beskydského regionu. Expozice je koncipována tak, že návštěvníka provází stejným způsobem, jakým lidé míří do hor. Díky novým interaktivním prvkům budete rozeznávat zvuky zvířat, nebo se dozvíte spoustu zajímavých informací z frýdeckomístecké a beskydské historie, etnografie, geologie, botaniky a dalších oborů, které dohromady utvářejí celkovou mozaiku Beskyd.

www.muzeumbeskyd.com  


Relax a zážitky s výhledem na Beskydy

Užijte si relax na krytém aquaparku na Olešné s úžasným výhledem na panorama Beskyd a Lysou horu. Nezapomenutelné zážitky si děti odnesou díky vodním radovánkám na divoké řece či 98 metrů dlouhému tobogánu s videoprojekcí. S těmi nejmenší mohou rodiče zavítat do malého dětského bazénu s vodními atrakcemi. O jarních prázdninách pro vás navíc i prodlužují otevírací dobu. Pobyt v aquaparku spojte i s procházkou kolem přehrady Olešná, kde si mohou děti zadovádět na venkovním multifunkčním hřišti. 

www.aquapark-olesna.cz


Ochutnejte zázrak z medu

Využijte jedinečnou příležitost nahlédnout do "kuchyně" MARLENKY a zjistěte, jak se vyrábí na unikátní výrobní lince světově známé medové dorty, kuličky a další výrobky. Během prohlídky se mimo jiné seznámíte také s historií výroby medového dortu, jak se do Frýdku-Místku dostal a ochutnáte všechny medové dobroty, včetně výtečné originální kávy. Na závěr prohlídky můžete navštívit „obchůdek“ a nakoupit si medové výrobky MARLENKA za zvýhodněné ceny.

www.marlenka.cz 


Muzeum meteoritů

Přijďte se podívat na opravdové kameny z vesmíru staré miliony až miliardy let. Ojedinělé muzeum s desítkami vystavených meteoritů v Místku je druhé největší stálé muzeum meteoritů v České republice.

www.meteority.com Frýdek≈Místek jako na dlani

Vystoupejte na úbočí hory Kabátice, a poté ještě 93 schodů a mějte Frýdek-Místek jako dlani. K rozhledně vás navede po medové stopě včelka Medulinka! Naučná stezka vás na pěti stanovištích seznámí s 12 včelařskými tématy a 12 zajímavými místy Chlebovic a navíc si můžete ověřit své nové znalosti v Medulinčině kvízu.

Po zdolání rozhledny navštivte pobočky Turistického informačního centra Frýdek≈Místek, kde si můžete zakoupit turistickou známku č. 1472 nebo vizitku.

www.medovastopa.cz 

 

Objevte tajemství záhadného Štandlu

Vydejte se po stopách Attily, nejmocnějšího náčelníka hunské říše, na tajemný kopec Štandl. Pátrejte po zvěři, kterou za svého života lovil, rozpoznejte stromy, ze kterých j stavěl svá obydlí. Vyzkoušejte si, jaké je chodit naboso krajinou. Hledejte tajnou chodbu, která možná patřila k hradu, který zde postavili jeho následovníci. Kdoví, ale třeba právě vám se poklad podaří najít.

www.sviadnov.cz


 

Fotogalerie

Co se u nás děje

14.06.2024 16:30        Frýdek-Místek

14.06.2024        Frýdek-Místek

15.06.2024 17:00        Frýdek-Místek

15.06.2024 15:00        Frýdek-Místek

Kalendář akcí