Rezervujte zde

Nastupte na nezapomenutelnou cestu za historií textilek

11.04.2024

Přijďte se s námi vydat "Po stopách textilek ve Frýdku-Místku"! Turistické informační centrum Frýdek-Místek vám přináší další jedinečnou možnost prozkoumat bohatou historii textilního průmyslu.

I letos můžete nasednout do historického autobusu Karosa ŠL 11 a vydat se na nezapomenutelnou cestu, která propojuje minulost s přítomností. Kromě tradiční frýdecké trasy vás tentokrát čeká novinka: prozkoumání textilního průmyslu v místecké části města, čímž se nabídne jedinečný pohled na rozmanitost a bohatství historických kořenů tohoto odvětví v celém regionu.

Na nové trase se budete potkávat s poutavým spojením historických památek s moderními prvky a poslechnete si fascinující i pohnuté příběhy majitelů továren a dělníků. Průvodce vám odhalí tajemství zdroje cihel používaných při stavbě textilních továren a společně navštívíte firmu DEVA F-M.s.r.o., abyste pochopili spojení moderních technologií s ruční prací mistrovských švadlen.

Pokud jste minulý rok zůstali bez místa v autobuse, máte opět šanci! Další termíny jsou naplánovány až do září, během nichž se seznámíte s tradicí textilního průmyslu ve městě a regionu, shlédnete muzejní artefakty a zažijete šichtu ve Slezanu na vlastní kůži.

Veškeré termíny včetně rezervačních formulářů najdete na našem webu visitfm.cz/textilky. Již nyní můžete rezervovat zábavnou prohlídku za textilním průmyslem pro děti na dva letní termíny. Přijďte s námi objevovat fascinující svět textilního průmyslu!

 

Fotogalerie

Co se u nás děje

14.06.2024 16:30        Frýdek-Místek

14.06.2024        Frýdek-Místek

15.06.2024 17:00        Frýdek-Místek

15.06.2024 15:00        Frýdek-Místek

Kalendář akcí