Rezervujte zde

Naučte se techniku tradičního tisku

13.03.2024

Přihlaste se na workshop modrotisku, který vás zavede do fascinujícího světa tradičního tisku, a objevte jedinečné techniky a historii modrotisku, která fascinuje již po staletí.

S oblíbenými tmavě modrými látkami zdobenými bílými ornamenty se stále můžeme setkat v lidovém prostředí, kde se staly součástí oděvů i interiérového textilu. Přijďte se do Muzea Beskyd blíže seznámit s kouzlem technologie modrotisku, která je od roku 2018 zapsána na seznamu nehmotného kulturního dědictví UNESCO.

Kdy:
Termín: 22. 5. 2024 od 15.30 hod.
Cena: 350 Kč, rezervace a prodej vstupenek online
Časová náročnost: cca 100-120 minut
Místo: muzejní učebna v expozici Beskydy – příroda a lidé
Kapacita omezena – program je určen pro maximálně 10 účastníků!

Co můžete očekávat:

≈ dozvíte se o původu a tradici této techniky, a to včetně jejího výrobního postupu,
≈ vyzkoušíte si dílčí část techniky modrotisku, jež bude spočívat v potištění či pomalování výrobku tiskařskou rezervou dle vlastní fantazie,
≈ originální dílo bude zasláno k obarvení do rodinné modrotiskařské dílny ve Strážnici. Následně se vám za krátký čas vrátí hotový nadčasový modrotiskový výrobek, který si můžete vyzvednout osobně na pokladně frýdeckého zámku.


Kdo by se měl zúčastnit:
Tento workshop je vhodný pro všechny, kteří se zajímají o tradiční řemesla, umění, design nebo jednoduše hledají inspiraci. Přijďte sami nebo si vezměte s sebou přátele či rodinu a společně se ponořte do světa modrotisku.

Nenechte si ujít tuto jedinečnou příležitost prozkoumat krásu modrotisku a prožít nezapomenutelný zážitek. Doporučujeme si přinést pracovní plášť nebo jiný pracovní oděv.
Každý, kdo má zájem si přinést vlastní pomůcky (razítka, štětce, bublinkovou fólii a další materiály), nebojte se je vyzkoušet!

Akce je součástí projektu Po stopách textilek ve Frýdku-Místku.