TIP NA VÍKEND: Za příběhem a vůní medu

15.09.2023

Babí léto je tady, tak vyrazte do přírody! Co se takhle s dětmi vydat do Chlebovic a nechat si vyprávět voňavé příběhy o medu? 

Naučná stezka Chlebovická medová stopa vás na pěti stanovištích seznámí s 12 včelařskými tématy a 12 zajímavými místy Chlebovic a navíc si můžete ověřit své nové znalosti v Medulinčině kvízu.

Na medovou stopu vyrazte po žluté turistické trase vedoucí z Chlebovic podél potoku Vodičná. Trasa je značená a poznáte ji podle loga Chlebovické medové stopy. Pro větší zábavu si vyzvedněte ve Včelím obchůdku v Chlebovicích hrací kartu Medovku. Tu mimo jiné najdete i ve schránce Medové stopy u Včelařského naučného areálu v Chlebovicích, která je umístěna u naučného panelu s 1. a 2. zastavením nebo si ji s předstihem vytiskněte v pohodlí domova. Do prázdných políček můžete vepisovat písmena správných odpovědí v medovém kvízu, který najdete na konci každého panelu. Po zvládnutí trasy a vyluštění tajenky obdržíte upomínkový list o absolvování této stezky.

Ten získáte buď ve Včelím obchůdku ve Včelařském naučném areálu v Chlebovicích nebo stačí kartu s vyluštěnou kartou vyfotit a zaslat s datumem absolvování trasy na e-mail: medovastopa@seznam.cz.

Více informací o naučné stezce najdete -> ZDE.

 

Fotogalerie