Tradice a moderní design v jedinečných suvenýrech

02.07.2024

Objevte kouzlo tradičního českého modrotisku v našich unikátních suvenýrech z Frýdku-Místku. Modrotisk, s bohatou historií sahající až do 18. století, je symbolickým uměleckým řemeslem, které dodnes okouzluje svou nádhernou modrobílou krásou a pečlivým ručním zpracováním. Naše suvenýry s modrotiskovým vzorem jsou dokonalým způsobem, jak si odvézt kousek frýdeckomístecké tradice domů.

Turistické informační centrum Frýdek≈Místek vám nabízí jedinečné suvenýry inspirované frýdeckomísteckým modrotiskovým vzorem, který je významnou součástí kulturního dědictví tohoto regionu. Tento květinový motiv pochází z jedné z frýdecko‐místeckých textilek, která byla později v majetku národního podniku Slezan Frýdek‐Místek. Ten jej v roce 1960 spolu s řadou dalších daroval do frýdecko‐místeckého vlastivědného muzea. 

 

Co najdete v našem sortimentu?

kuchyňské doplňky

vaky na záda

plátěné tašky

funkční pytlíky na pečivo

to vše od firmy místní firmy Wrap Up


bavlněné ponožky od místní firmy Miketa

 
dámské trička

plecháčky

 

Koupí našich suvenýrů nejen získáte krásné a jedinečné výrobky, ale také podpoříte místní firmy, kteří uchovávají a rozvíjejí tuto nádhernou tradici. Přijďte do Turistického informačního centra Frýdek≈Místek a objevte krásu frýdeckomísteckého modrotiskového vzoru v jeho sortimentu.

Chcete poznat příběh místního textilního průmyslu? Vydejte se s námi po stopách textilek!

 

Co se u nás děje

16.07.2024 18:00        Frýdek-Místek

16.07.2024 20:00        Frýdek-Místek

17.07.2024 21:00        Frýdek-Místek

17.07.2024 10:00        Frýdek-Místek

Kalendář akcí