Komentované prohlídky

Po stopách textilek

Nasedněte do historického autobusu Karosa ŠL 11 a jeďte s námi objevovat kouzlo textilního průmyslu ve Frýdku-Místku, který ovlivnil nejen místní architekturu, ale i celkový život ve městě.

více ≈>

Záhada Jurášova pokladu

Vydejte se po stopách nikým dosud neobjeveného pokladu zbojníka Juráše a přijďte se zaposlouchat do tajemných příběhů a pověstí ze zbojnického života v Pobeskydí.

více ≈>

Tajemství frýdeckého hřbitova

Netradiční prohlídka frýdeckého hřbitova v dušičkovém období. Víte třeba, na kolik peněz vyšel pohřeb? Nebo proč se dávaly u hrobů nad zem zvonečky? Přijďte se dozvědět odpovědi ve středu 21. října 2023.

více ≈>

Zažij příběh Vánoc

Připomeňte si vánoční zvyky a tradice a nasajte tu pravou vánoční atmosféru. Zastavte se na chvíli v čase, zapomeňte na všechen shon, nechte se obohatit pokojem a radostí, jenž se nabízí v prožití vánočního příběhu.

více ≈>

Historické perly

Na památkové území pod Beskydami jsme patřičně pyšní. Pro vás, návštěvníky, jsou připraveny unikátní prohlídky čtyř měst, které patří mezi 40 významných památkových míst celé České republiky. A které historické perly to jsou?

více ≈>

Na šichtu do dolu

Vydejte se  na speciální zážitkovou jízdu a staňte se na chvíli horníkem! Nasedněte do Karosy ŠL 11 a pojďte společně s námi na šichtu do cvičné štoly ve Staříči. 

více ≈>