Pro skupiny

Historické perly

Na památkové území pod Beskydami jsme patřičně pyšní. Pro vás, návštěvníky, jsou připraveny unikátní prohlídky čtyř měst, které patří mezi 40 významných památkových míst celé České republiky. A které historické perly to jsou? Nový Jičín, Příbor, Štramberk a Frýdek-Místek. Každá má svou jedinečnou unikátnost. Jakou? To zjistíte při své návštěvě.

  

více ≈>

Historický Místek

Pojďte s námi poodhalit roušku historie a nahlédnout do minulosti historické části Místku. Každá místní část si i přes změny, které v průběhu let prodělaly, si zachovala svůj historický ráz a mnohá místa dodnes skrývají svá četná tajemství a tajemné příběhy.

více ≈>

Historický Frýdek

Jediná bazilika v Moravskoslezském kraji ukrývá tajemství a my vám ho prozradíme. Komentovaná prohlídka Vás zavede na ta nejvýznamnější místa města Frýdku, jenž již od svého založení ve 14. století hrálo důležitou roli v dějinách moravskoslezského pohraničí. Během procházky historickým centrem se dozvíte mnohé o jeho minulosti a na závěr nahlédnete zvenčí pod klenbu tajemstvími opředeného chrámu Navštívení Panny Marie, jemuž je ne nadarmo přezdíváno "Slezské Lurdy" (z důvodu rekonstrukce bazilika uzavřena).

více ≈>

Po stopách textilek ve Frýdku busem

Nasedněte do historického autobusu Karosa ŠL 11 a jeďte s námi objevovat kouzlo textilního průmyslu ve Frýdku-Místku, který ovlivnil nejen místní architekturu, ale i celkový život ve městě.

více ≈>

Po stopách textilek ve Frýdku pěšky

Objevte kouzlo textilního průmyslu ve Frýdku-Místku, který ovlivnil nejen místní architekturu, ale i celkový život ve městě a vydejte se s námi pěšky na komentovanou prohlídku „Po stopách textilek“ s průvodcem.

více ≈>