To nej z F≈M

Arboretum

Klidné prostředí plné zajímavé a nevšední zeleně, doplněné odpočinkovými plochami. To je frýdeckomístecké arboretum. Aboretum je doplněno jezírky, dřevěnými lávkami, obrostlými pergolami a dalšími estetickými prvky, které vytváření příjemnou a jedinečnou odpočinkovou zónu téměř uprostřed města.

více ≈>

Bazilika Navštívení Panny Marie

Nechte se unést neodolatelnou krásou a vydejte se do tajemného nitra národní kulturní památky, královny všech kostelů, do jediné baziliky v Moravskoslezském kraji.

více ≈>

Svatojánská vyhlídková věž

Svatojánská vyhlídková věž je součásti kostela sv. Jana Křtitele a je vysoká 72 metrů. Nachází se v historickém centru Frýdku kousek od frýdeckého zámku. Po vystoupání 211 schodů se vám naskytne nádherný výhled na Frýdek-Místek a panorama Beskyd.

více ≈>

Kaple sv. Kříže v Hájku

Lidé, kteří se účastnili procesí k Panně Marii Frýdecké, většinou neopomenuli navštívit "Hájek". Místo dostalo své pojmenování podle bývalého arcivévodského lesa, v němž se nacházela studánka, ke které směřovali poutníci od baziliky Navštívení Panny Marie. Tito lidé věřili, že voda ze studánky má zázračnou moc. Každý se napil, omyl se ve "svaté" vodě a nabral si ji do lahvičky domů jako dárek z pouti.

více ≈>

Ulice Hluboká

Ulice Hluboká je jednou z nejkrársnějších uliček ve městě. Patří k nejstarším a dříve nejfrekventovanějším tepnám města Frýdku. Procházela jí zřejmě od 14.století obchodní cesta a její název byl pravděpodobně dán velkým spádem z dnešního Zámeckého náměstí k bývalé Leskovecké (Hukvaldské, Dolní) bráně.

více ≈>

Zámek Frýdek

Vydejte se za kouzlem poznání tradic, historie, umění a přírody na zámku uprostřed města Frýdku pod beskydskými horami. Dominanta města Frýdku-Místku dříve bránila město na hranici mezi Moravou a Slezskem, stojí nad řekou Ostravicí již od 14. století.

více ≈>

Resort Olešná

Vyměňte své každodenní tempo za dlouhé hodiny relaxu a pohody a přijeďte si k nám odpočinout. Propojte odpočinek se sportovní aktivitou a zahleďte se na linie nedalekých beskydských vrcholků.

více ≈>