Zajímavosti F≈M

Nastavit filtr

Kaple sv. Kříže v Hájku

Lidé, kteří se účastnili procesí k Panně Marii Frýdecké, většinou neopomenuli navštívit "Hájek". Místo dostalo své pojmenování podle bývalého arcivévodského lesa, v němž se nacházela studánka, ke které směřovali poutníci od baziliky Navštívení Panny Marie. Tito lidé věřili, že voda ze studánky má zázračnou moc. Každý se napil, omyl se ve "svaté" vodě a nabral si ji do lahvičky domů jako dárek z pouti.

více ≈>

Včelařský naučný areál

Navštivte muzeum, které voní medem, a prozkoumejte do posledního detailu naprosto unikátní největší včelařské muzeum v ČR, jehož součástí je včelařský skanzen, naučná zahrada plná včelařsky významných rostlin, naučný včelín a muzeum Chlebovic.

více ≈>

Zámek Frýdek

Vydejte se za kouzlem poznání tradic, historie, umění a přírody na zámku uprostřed města Frýdku pod beskydskými horami. Dominanta města Frýdku-Místku dříve bránila město na hranici mezi Moravou a Slezskem, stojí nad řekou Ostravicí již od 14. století.

více ≈>

Kameny zmizelých

Karel Pavlík, Antonín Vaculík, Heinrich Wolf, Julius Huppert, Anna Huppertová. Těchto pět osobností kráčívalo ulicemi našeho města. Připomeňte si jejich tragický osud prostřednictvím kostek s mosaznou destičkou, které jsou vsazeny do chodníků.

více ≈>

Galerie Věž ve Svatojánské věži

Vystoupejte 211 schodů a žasněte! Svatojánská věž – věž farního kostela sv. Jana Křtitele v historické části Frýdku vám naskytne nádherný výhled na Frýdek-Místek i panorama Beskyd. Než vystoupáte až nahoru, projdete prvními třemi patry vyhrazenými pro program Galerie Věž: setkat se zde můžete s výstavami vytvořenými speciálně pro toto jedinečné místo, vždy s aktuálním projektem na každou novou sezonu. Můžete také zavítat na autorská čtení, koncert nebo komorní divadlo či přednášku.

více ≈>

Skalické muzeum

Prohlédněte si expozici dokumentující historický vývoj obce a jejího blízkého okolí. Expozice je bohatě vybavena originálními dobovými předměty, dokumenty a fotografiemi vyprávějícími o zdejším životě v minulosti, zvláště bohaté činnosti místních spolků, které v obci tvořily pestrý kulturní kolorit, za což je jim věnována podstatná část expozice.

více ≈>

Evangelický kostel

Novogotický kostel Československé církve evangelické stojí na návrší nad Frýdkem a tvoří jednu z významných dominant města. Podle zakládací listiny nese název Ježíšův, ale díky typickému režnému zdivu ho místní znají spíše jako červený kostel.

více ≈>

Kostel sv. Jošta

Nejmenší kostelík je v kraji ojedinělou ukázkou renesanční architektury, která spojuje zděnou budovu s dřevěnou věží. Při jeho opravě byl koncem 90. let nalezen skutečný poklad – hliněný džbán s mincemi vesměs ze 17. stol.

více ≈>

Zámecké náměstí s kašnou sv. Floriána

Zámecké náměstí je jádrem historického města Frýdek a jeho městské památkové zóny. 

více ≈>

Náměstí Svobody s renesančními domy a podloubím

Na náměstí Svobody, jež je součástí městské památkové zóny, mužete obdivovat osmimetrový barokní mariánský sloup nebo repliku původní kašny, která stávala jen o pár metrů dále přibližne do roku 1910.

více ≈>