POZNEJTE NAŠE MĚSTO

Důl, kde poznáš zdejší dřinu

Nakoukněte pod pokličku hornickému řemeslu! Naše cyklotrasa vás zavede do cvičné štoly ve Staříči, která je dokonalou ukázkou toho, jak náročná je práce horníků při dobývání a těžbě uhlí.

TYP: cyklistický výlet

VÝCHOZÍ BOD

hypermarket Tesco

CÍLOVÝ BOD

kostel sv. Jakuba v Místku

TRASA

VÝCHOZÍ BOD: hypermarket Tesco (0 km) – (A) napojení na Místecký okruh – (B) jízdárna ve Sviadnově – (C) napojení na cyklostezku 6006 – (D) pokračování po stezce 6006 – (E) Cvičná štola Staříč – (F) přejezd do centra obce Staříč – (G) kostel Nalezení sv. Kříže – (H) Miniarboretum U Holubů – (I) napojení na cyklostezku 6003 – (J) pumptrack – (K) singletrail Okrouhlá – (L) rozhledna Okrouhlá – (M) pokračování po cyklostezce 6003 – (N) kostel Panny Marie Sněžné v Lysůvkách – (O) odbočení k přehradě Olešná po Chlebovickém okruhu – (P) napojení na Místecký okruh – (Q) sjezd na cyklostezku 6004 – (R) podchod pod křižovatkou U Vykopnutého – CÍLOVÝ BOD: kostel sv. Jakuba v Místku (20 km)
 

Fotogalerie

Na trase navštivte Cvičnou štolu Staříč a podívejte se, jak se horníkům v dole pracovalo. Pokud se předem objednáte, můžete absolvovat prohlídku s průvodcem. Další vaše zastavení doporučujeme v miniarboretu U Holubů s nádhernou kvetoucí zahradou, kterou si můžete nejen prohlédnout, ale i si nějakou květinu zakoupit. Na kolech se pak vyřádíte na pumptracku. Ve Staříči se také nachází 30 m vysoká věž Okrouhlá, která skýtá krásné výhledy na Jeseníky i Beskydy. Zpáteční trasa vás zavede do resortu Olešná, kde je možnost zajít si na pivo, děti si nechat pohrát na dětském hřišti, zahrát si s nimi adventure golf nebo se vykoupat v aquaparku či v přehradě Olešná. Svůj cíl výletu můžete najít u kostela sv. Jakuba, který je v blízkosti místeckého náměstí. A pokud máte rádi šifrovací hry a zajímá vás historie textilnictví ve Frýdku-Místku, nezapomeňte navštívit turistické informační centrum, které vás pozve za dalším dobrodružstvím.

nenáročný

 20 km

 218 m

 216 m

kombinovaný

Start: Frýdek-Místek, Tesco
Cíl: Frýdek-Místek, kostel sv. Jakuba
Délka: 20 km
Náročnost: lehká
Převýšení: 100 m
Povrch: kombinovaný
Časová náročnost: 1,5 hod.
Vhodné pro: elektrokola, cyklovozík, rodiny s dětmi

Zde si můžete trasu prohlédnout v mapy.cz ve svém telefonu pomocí qr kódu.

Uložte si trasu do telefonu a použijte ji později pro navigaci!

 

 

Soubory ke stažení

staric-23-6131.gpx

Všechny trasy

Co se u nás děje

21.05.2024 17:30        Frýdek-Místek

22.05.2024 15:30        Frýdek-Místek

23.05.2024 19:00        Frýdek-Místek

23.05.2024 17:00        Frýdek-Místek

Kalendář akcí