POZNEJTE NAŠE MĚSTO

Muzeum, které voní medem

Vydejte se za muzeem, které voní medem, vystoupejte až pod vrchol Kabátice, kde v úbočí najdete rozhlednu Panorama, ze které budete mít Frýdek-Místek jako na dlani.

TYP:

VÝCHOZÍ BOD

hráz přehrady Olešná

CÍLOVÝ BOD

hráz přehrady Olešná

TRASA

VÝCHOZÍ BOD: hráz přehrady Olešná (0 km) – (A) napojení na Chlebovický okruh – (B) Včelařský naučný areál – (C) odbočení z Chlebovického okruhu – (D) odbočení k rozhledně Panorama – (E) rozhledna Panorama – (F) zpevněná cesta kolem vrcholu Kabátice – (G) rozcestí Palkovické Hůrky – (H) žlutá turistická značka – (I) napojení na Chlebovický okruh – (J) odbočení k výklenkové kapli – (K) odbočení na inline stezku kolem přehrady Olešná – CÍLOVÝ BOD: hráz přehrady Olešná (18 km)

Z parkoviště se vydejte podél břehu přehrady Olešná kolem venkovního a krytého aquaparku, kde budete míjet i oblíbený adventure golf a dětské hřiště. Odtud se napojte na Chlebovický okruh, který vás zavede k Včelařskému naučnému areálu, v němž najdete největší včelařské muzeum v České republice. Odhalí vám včelařskou historii a zakoupíte si zde voňavé medové suvenýry. Po prohlídce muzea vystoupejte na horu Kabátici s rozhlednou Panorama, a pokud zdoláte 93 schodů na její vrchol, naskytne se vám krásný výhled na celý Frýdek-Místek a Beskydy. V blízkosti rozhledny se nachází přírodní rezervace Palkovické hůrky. Na zpáteční cestě projedete kolem výklenkové kaple (boží muka) a po napojení na lesní cestu se dostanete zpět k přehradě Olešná. Ve zdejším resortu pak najdete místa k občerstvení, sportovním aktivitám, odpočinku i ubytování.

středně náročný

 18 km

 290 m

 290 m

kombinovaný

Start: Frýdek-Místek, hráz přehrady Olešná
Cíl: Frýdek-Místek, hráz přehrady Olešná
Délka: 18 km
Náročnost: střední
Převýšení: 257 m
Povrch: kombinovaný
Časová náročnost: 1,5 hod.
Vhodné pro: elektrokola, cyklovozík, rodiny s dětmi

Zde si můžete trasu prohlédnout v mapy.cz ve svém telefonu pomocí qr kódu.

Uložte si trasu do telefonu a použijte ji později pro navigaci!

 

 

Soubory ke stažení

medove-muzeum-18-9875.gpx

Všechny trasy

Co se u nás děje

14.06.2024 16:30        Frýdek-Místek

14.06.2024        Frýdek-Místek

15.06.2024 17:00        Frýdek-Místek

15.06.2024 15:00        Frýdek-Místek

Kalendář akcí