POZNEJTE NAŠE MĚSTO

Ostravice pro rodiny s dětmi

Nechte se zlákat vůní dřeva a bohatou pivní pěnou. Podhorská obec Ostravice je rájem turistů. Obdivujte umění místního řezbáře a vybrané chutě zdejších sládků. Pohodlně se tady z Frýdku-Místku dostanete po cyklostezce 59, která spojuje Ostravu s Beskydami.

TYP: cyklistický výlet

VÝCHOZÍ BOD + CÍLOVÝ BOD

náměstí Svobody v Místku

TRASA

VÝCHOZÍ BOD: náměstí Svobody v Místku (0 km) – (A) sady B. Smetany v Místku – (B) cyklostezka 59 – (C) pokračování po cyklostezce 59 – (D) multifunkční hřiště u fotbalového hřiště – (E) pumptrack na Pržně – (F) splav vhodný ke koupání ve Frýdlantu n. O. – (G) fotbalové hřiště ve Frýdlantu n. O. – (H) koupaliště ve Frýdlantu n. O. – (I) pokračování po cyklostezce 59 – (J) železniční stanice v Ostravici – (K) pivovárek v Ostravici – (L) Ráj dřevěných soch – CÍLOVÝ BOD: náměstí Svobody v Místku (42 km)
 

Fotogalerie

Na trasu vyrazte z náměstí Svobody. U sadů Bedřicha Smetany se napojíte na cyklotrasu č. 59, která vás podél řeky Ostravice dovede až do cílové destinace. Pod dálnicí D48 můžete cyklotrasu č. 59 změnit a projet centrem Kunčiček u Bašky (cesta kolem řeky může být pro některé cyklisty kvůli kořenům a překračovaní potoka náročná), v Bašce se na ní zase napojíte. Chcete-li si výlet zpestřit, navštivte místní hospodu v Pržně, kde se na multifunkčním hřišti zabaví i vaše děti. Pokračujte do obce Ostravice, která je známá letním působením básníka Petra Bezruče (Srub Petra Bezruče). Nenechte si ujít ani Ráj dřevěných soch s více jak 100 sochami zvířat a pohádkových bytostí. Pro osvěžení si můžete trasu prodloužit o 1 km do zdejšího Beskydského pivovárku s vlastním pivem a pak pokračovat až přehradní nádrži Šance, která zásobuje pitnou vodou celý Frýdek-Místek. Cestu zpět můžete absolvovat buď vlakem nebo po stejné trase zpět.

nenáročný

 42 km

 139 m

 139 m

Start: Frýdek-Místek, náměstí Svobody
Cíl: Frýdek-Místek, náměstí Svobody
Délka: 42 km
Náročnost: lehká
Převýšení: 125 m
Povrch: kombinovaný
Časová náročnost: 2,5 hod.
Vhodné pro: elektrokola, cyklovozík, rodiny s dětmi

Zde si můžete trasu prohlédnout v mapy.cz ve svém telefonu pomocí qr kódu.

Uložte si trasu do telefonu a použijte ji později pro navigaci!

 

 

Soubory ke stažení

ostravice-21-7233.gpx

Všechny trasy

Co se u nás děje

16.07.2024 18:00        Frýdek-Místek

16.07.2024 20:00        Frýdek-Místek

17.07.2024 21:00        Frýdek-Místek

17.07.2024 10:00        Frýdek-Místek

Kalendář akcí