POZNEJTE NAŠE MĚSTO

Po stopách kapliček

Obdivujte krásu sakrálních památek a zažijte jejich jedinečný genius loci. Trasa, která vás zavede do okrajové a klidné části města.

TYP: pěší výlet

VÝCHOZÍ BOD + CÍLOVÝ BOD

hráz přehrady Olešná

TRASA

VÝCHOZÍ BOD: hráz přehrady Olešná (0 km) – (A) napojení na Chlebovický okruh – (B) napojení na žlutou turistickou trasu – (C) podchod pod dálnicí D48 – (D) napojení na cyklostezku 6003 – (E) kostel Panny Marie Sněžné – (F) napojení na žlutou turistickou trasu – (G) socha sv. Jana Nepomuckého – (H) podchod pod ulicí Příborská – (I) napojení na chodník k hrázi přehrady Olešná – CÍLOVÝ BOD: hráz přehrady Olešná (9 km)
 

Fotogalerie

Doporučujeme vyrazit od resortu Olešná, kde najdete spoustu míst k občerstvení a k odpočinku, a to se může na závěr procházky hodit.

Vydejte se tedy po Chlebovickém okruhu směrem na Zelinkovice. Až dorazíte na hlavní cestu v Chlebovicích, odbočte doprava a po cestě, která vede pod dálnici, se dostanete do vedlejší části města s názvem Lysůvky.

Za boží mukou odbočte doprava a pokračujte rovnou za nosem. Cestou budete míjet kapličky, kříže a boží muky. A nebude chybět ani výhled na město a nedaleké beskydské vrcholky. Na zpáteční cestě budete zase procházet pod dálnici a vrátíte se na výchozí bod do resortu Olešná.

nenáročný

 9 km

 102 m

 109 m

zpevněná cesta

Start: přehrada Olešná
Cíl: přehrada Olešná
Délka: 9 km
Náročnost: nenáročná
Časová náročnost: 2,5 hod.
Převýšení: 66 m
Povrch:  zpevněná cesta
Parkování: resort Olešná

Zde si můžete trasu prohlédnout v mapy.cz ve svém telefonu pomocí qr kódu.

Uložte si trasu do telefonu a použijte ji později pro navigaci!

https://mapy.cz/s/dohozeguba 

 

Soubory ke stažení

export-11-6515.gpx

Všechny trasy

Co se u nás děje

16.07.2024 18:00        Frýdek-Místek

16.07.2024 20:00        Frýdek-Místek

17.07.2024 21:00        Frýdek-Místek

17.07.2024 10:00        Frýdek-Místek

Kalendář akcí