POZNEJTE NAŠE MĚSTO

Výhledy z Ondřejníku vás okouzlí

Vydejte se na oblíbené a vyhledávané místo v Beskydech. Masív Ondřejníku vám nabídne úchvatné výhledy do údolí a na protější nejvyšší vrchol Moravskoslezských Beskyd Lysou horu.

TYP: cyklistický výlet

VÝCHOZÍ BOD + CÍLOVÝ BOD

náměstí Svobody v Místku

TRASA

VÝCHOZÍ BOD: náměstí Svobody v Místku (0 km) – (A) přehrada Olešná – (B) Chlebovický okruh – (C) odbočení na inline stezku kolem Olešné – (D) napojení na cyklostezku 6004 – (E) cyklostezka 6004 – (F) sjezdovka Palkovice – (G) kostel Všech svatých Metylovice – (H) odbočení na cyklostezku 6008 – (I) kaple sv. Anny Metylovice – (J) žlutá turistická značka – (K) rozcestí Kubalánky – (L) zelená turistická značka – (M) kaplička sv. Antonína na Ondřejníku – (N) sjezd po asfaltové cestě do Frýdlantu n. O. – (O) volnočasový areál Brána Beskyd s kavárnou – (P) napojení na cyklostezku 59 – (Q) pumptrack v Pržně – (R) občerstvení s dětským hřištěm Pržno – (S) pokračování po cyklostezce 59 – (T) odbočení na cyklostezku 6003 – (U) přehrada Baška – (V) napojení na Skalický okruh – (W) splav U Žida – (X) odbočení na Místecký okruh – (Y) náměstí Svobody v Místku – CÍLOVÝ BOD: náměstí Svobody v Místku (36 km)

Výletní trasu odstartujte na náměstí Svobody. Napojte se na Místecký okruh, který vás povede podél přehrady Olešná. Tady se zastavte a osvěžte v místním aquaparku. Částečně vás odtud dovede Chlebovický okruh až do Metylovic ke kapli sv. Anny, kde začíná stoupání až k roubence a další kapličce pod vrcholem Ondřejníku. Od ní je krásný výhled do okolní krajiny, na Frýdlant nad Ostravicí, na celé Frýdeckomístecko a masív Lysé hory. Po sjezdu z Ondřejníku si udělejte přestávku ve Frýdlantu nad Ostravicí, je to jen malá odbočka z trasy. Zde navštivte outdoorové volnočasové centrum a multifunkční budovu s kavárnou. Odtud pokračujte k vodní nádrži Baška, která je vhodná ke koupání. Od hráze přehrady vede krátký trail v lese po nezpevněné cestě a dále přes Staré Město dojedete do Místku ke splavu U Žida, který je hojně využíván nejen místními obyvateli, a v jehož blízkosti se občerstvíte ve stylovém vagónu s venkovní zahrádkou.

velmi náročný

 36 km

 471 m

 471 m

kombinovaný

Start: Frýdek-Místek, náměstí Svobody
Cíl: Frýdek-Místek, náměstí Svobody
Délka: 36 km
Náročnost: těžká
Převýšení: 445 m
Povrch: kombinovaný
Časová náročnost: 2,5 hod.
Vhodné pro: elektrokola

Zde si můžete trasu prohlédnout v mapy.cz ve svém telefonu pomocí qr kódu.

Uložte si trasu do telefonu a použijte ji později pro navigaci!

 

 

Soubory ke stažení

ondrejnik-19-8380.gpx

Všechny trasy

Co se u nás děje

14.06.2024 16:30        Frýdek-Místek

14.06.2024        Frýdek-Místek

15.06.2024 17:00        Frýdek-Místek

15.06.2024 15:00        Frýdek-Místek

Kalendář akcí