POZNEJTE NAŠE MĚSTO

Za dřevěnými unikáty Česka

Nikde v České republice nenajdete tolik dřevěných kostelů než v Beskydech. Vytipovali jsme pro vás trasu, která vás k vybraným dřevěným skvostům zavede.

TYP: cyklistický výlet

VÝCHOZÍ BOD

sady Bedřicha Smetany v Místku

CÍLOVÝ BOD

frýdecký zámek

TRASA

VÝCHOZÍ BOD: sady Bedřicha Smetany v Místku (0 km) – (A) napojení na cyklostezku 59 – (B) pokračování po cyklostezce 59 – (C) sjezd z cyklostezky směr centrum Paskova – (D) zámek Paskov – (E) napojení zpět na cyklostezku 59 – (F) železniční stanice Paskov – (G) odbočení na cyklostezku 6004 – (H) železniční stanice Ostrava-Bartovice – (I) větrný mlýnek Horní Datyně – (J) napojení na cyklostezku 6066 – (K) dřevěný kostel sv. Michaela archanděla – (L) napojení na cyklostezku 6065 – (M) dřevěný kostel Všech svatých – (N) odbočení na cyklostezku 6005 – (O) Bezručova vyhlídka – (P) kaplička V Hájku – (Q) napojení na Frýdecký okruh – (R) bazilika minor Navštívení Panny Marie – CÍLOVÝ BOD: frýdecký zámek (37 km)
 

Fotogalerie

Vyrazte na výlet v sadech Bedřicha Smetany, kde se napojíte na cyklostezku č. 59. Podél řeky Ostravice se dostanete do Paskova se zámeckým areálem, ve kterém najdete zámecké vily a barokní sochy sv. Jana Nepomuckého a sv. Šebestiána. Za zhlédnutí stojí výstava dřevěných miniatur kostelů v Beskydech. Ve Vratimově se pak osvěžte na letním městském koupališti. Následně vás cesta zavede přes Horní Datyni do Řepišť. Dřevěný kostel sv. Michaela Archanděla je místní kulturní památkou. V obci Sedliště je k vidění jedna z nejvzácnějších dřevěných sakrálních památek – kostel Všech svatých. O kousek dále se můžete pokochat výhledy z Bezručovy vyhlídky a osvěžit se svatou vodou v nedaleké kapli sv. Kříže v Hájku. Závěr cesty můžete využít k návštěvě jediné baziliky v Moravskoslezském kraji, která ve svých útrobách ukrývá tajemnou kryptu, nebo s dětmi zavítejte na zámek do Muzea Beskyd, které je zajímavé svou interaktivní expozicí.

středně náročný

 37 km

 335 m

 297 m

asfaltová cesta

Start: Frýdek-Místek, sady Bedřicha Smetany
Cíl: Frýdek-Místek, Zámecké náměstí
Délka: 37 km
Náročnost: střední
Převýšení: 137 m
Povrch: asfalt
Časová náročnost: 2,5 hod.
Vhodné pro: elektrokola, cyklovozík

Zde si můžete trasu prohlédnout v mapy.cz ve svém telefonu pomocí qr kódu.

Uložte si trasu do telefonu a použijte ji později pro navigaci!

 

 

Soubory ke stažení

drevene-unikaty-24-4664.gpx

Všechny trasy

Co se u nás děje

14.06.2024 16:30        Frýdek-Místek

14.06.2024        Frýdek-Místek

15.06.2024 17:00        Frýdek-Místek

15.06.2024 15:00        Frýdek-Místek

Kalendář akcí