POZNEJTE NAŠE MĚSTO

Za Satinskými vodopády

Trasa pro fajnšmekry, kteří vyhledávají náročnější, kopcovitý terén. Díky trase se ocitnete pod nejvyšším vrcholem Moravskoslezských Beskyd Lysou horou a budete mít jako na dlani protější masív Ondřejníku.

TYP: cyklistický výlet

VÝCHOZÍ BOD

železniční stanice Frýdek-Místek

CÍLOVÝ BOD

Národní dům

TRASA

VÝCHOZÍ BOD: železniční stanice Frýdek-Místek (0 km) – (A) hala Polárka – (B) napojení na Frýdecký okruh – (C) frýdecký hřbitov – (D) napojení na Skalický okruh – (E) kostel sv. Martina Skalice – (F) napojení na cyklostezku 6004 – (G) kostel sv. Josefa Janovice – (H) rozcestí Janovce, Bystré U Toflů – (I) možnost odbočení k penzionu U Pacošů – (J) penzion U Pacošů – (K) hřbitov Malenovice – (L) kostel sv. Ignáce z Loyoly Malenovice – (M) parkoviště a autobusová zastávka Satina – (N) autobusová zastávka Hutě – (O) Satinské vodopády – (P) napojení na cyklostezku 46 – (Q) napojení na cyklostezku 6007 – (R) napojení na cyklostezku 59 – (S) splav vhodný ke koupání – (T) pumptrack – (U) napojení na cyklostezku GW Krakov-Morava-Vídeň – CÍLOVÝ BOD: Národní dům (53 km)
 

Fotogalerie

Tento náročný půldenní výlet odstartujte od frýdeckého vlakového nádraží. I přesto, že je tato trasa v kopcovitém terénu a náročnější, budete mít hned několik možností k občerstvení a poznání atraktivit v okolí. Při projížďce Frýdkem se zastavte u kaple Panny Marie Lurdské, ve Skalici navštivte místní muzeum.  Beskydské speciality si vychutnejte v restauracích v Janovicích nebo v nedalekých Malenovicích. Odtud pokračujte k malenovickému kostelu sv. Ignáce z Loyoly, u kterého se nachází vyhlídková terasa, a ze které budete mít výhled na beskydskou krajinu. Neopomeňte navštívit i nejkrásnější vodopády v Beskydech, které jsou zároveň přírodní památkou – Satinské vodopády. TIP! Pří zpáteční cestě odbočte z trasy a poznejte podhorské město Frýdlant nad Ostravicí, které je známé svou historií zpracování železa a smaltu. Zpět do Frýdku-Místku vás povede pohodová trasa po proudu řeky Ostravice s mnoha odbočkami k odpočinku.

 

velmi náročný

 53 km

 616 m

 618 m

Cyklotrasa (dopravní značka)

Start: Frýdek-Místek, vlakové nádraží
Cíl: Frýdek-Místek, Národní dům
Délka: 53 km
Náročnost: těžká
Časová náročnost: 4 hod.
Převýšení: 312 m
Povrch: kombinovaný
Vhodné pro: elektrokola, cyklovozík

Zde si můžete trasu prohlédnout v mapy.cz ve svém telefonu pomocí qr kódu.

Uložte si trasu do telefonu a použijte ji později pro navigaci!

https://1url.cz/sr5i1+ 

 

Soubory ke stažení

export-7-4884.gpx

Všechny trasy

Co se u nás děje

14.06.2024 16:30        Frýdek-Místek

14.06.2024        Frýdek-Místek

15.06.2024 17:00        Frýdek-Místek

15.06.2024 15:00        Frýdek-Místek

Kalendář akcí