Pro děti

Lesopark Marlenka

Opuštěné lesní údolíčko sousedící s Marlenkou se proměnilo v jedinečný Lesopark díky úsilí společnosti Marlenka. V roce 2020 zakoupili tuto lokalitu s vizí splnit sen zakladatele Marlenky, pana Gevorga Avetisjana, vytvořit prostor pro relaxaci a rekreační aktivity veřejnosti i návštěvníkům návštěvnického centra.

více ≈>

Rozhledna Panorama

Vystoupejte na úbočí hory Kabátice, a poté ještě 93 schodů a mějte Frýdek-Místek jako dlani. K rozhledně vás navede turistické značení z obce Chlebovice, přístup na rozhlednu je volný.

více ≈>

Svatojánská vyhlídková věž

Svatojánská vyhlídková věž je součásti kostela sv. Jana Křtitele a je vysoká 72 metrů. Nachází se v historickém centru Frýdku kousek od frýdeckého zámku. Po vystoupání 211 schodů se vám naskytne nádherný výhled na Frýdek-Místek a panorama Beskyd.

více ≈>

Multifunkční hřiště na Olešné

Multifunkční hřiště je určeno všem bez rozdílu věku. Pro děti jsou připraveny různé průlezky, houpačky, žebříky, lanové sítě, rotační kláda nebo hrazdy různých výšek. Naleznete zde také pískoviště s balančním prvkem a stínící plachtou ve tvaru rybářské sítě.

více ≈>

Aquapark Olešná

Aquapark je umístěn v krásném prostředí přehrady Olešná ve Frýdku-Místku s výhledem na panorama Beskyd a Lysou horu a nabízí spoustu vyžití pro ty nejmenší.

více ≈>

Adventure golf

Jedinečná příležitost užít si klasický golf zmenšený do velikosti minigolfových jamek. Velikost drah je však to jediné, co má Adventure golf společné s minigolfem. Při hře se nebudete nudit šedivými dráhami a plastovými překážkami.

více ≈>

Včelařský naučný areál

Navštivte s dětmi muzeum, které voní medem a prozkoumejte do posledního detailu naprosto unikátní největší včelařské muzeum v ČR.

více ≈>

Chlebovická medová stopa

Vydejte se s Medulinkou po medové stopě! Naučná stezka vás na pěti stanovištích seznámí s 12 včelařskými tématy a 12 zajímavými místy Chlebovic a navíc si můžete ověřit své nové znalosti v Medulinčině kvízu.

více ≈>

Muzeum Beskyd

Vydejte se s dětmi za kouzlem poznání tradic, historie, umění a přírody na zámku uprostřed města Frýdku pod beskydskými horami. Dominanta města Frýdku-Místku dříve bránila město na hranici mezi Moravou a Slezskem, stojí nad řekou Ostravicí již od 14. století.

více ≈>

Muzeum meteoritů

Přijďte se podívat na opravdové kameny z vesmíru staré miliony až miliardy let. Ojedinělé muzeum s desítkami vystavených meteoritů v Místku je druhé největší stálé muzeum meteoritů v České republice.

více ≈>